Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes PROFESORE ANDRA FERNĀTE PIEDALĀS ERASMU+ PROJEKTA “EIROPAS FIZISKO AKTIVITĀŠU UN SPORTA MONITORINGA SISTĒMA” DALĪBNIEKU SANĀKSMĒ
PROFESORE ANDRA FERNĀTE PIEDALĀS ERASMU+ PROJEKTA “EIROPAS FIZISKO AKTIVITĀŠU UN SPORTA MONITORINGA SISTĒMA” DALĪBNIEKU SANĀKSMĒ Drukāt
Svētdiena, 11 augusts 2019 11:44

EUPASMOS julijs 2019Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesore Andra Fernāte no 2019. gada 24. jūlija līdz 26. jūlijam piedalījās Erasmus+ sporta programmas sadarbības partnerības projekta “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma” (590662 EUPASMOS, Nr. 2017- 3322/001-001) sanāksmē, kas notika Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūtā (RIVM) Utrehtā.

Sanāksmē apsprieda projekta gaitu katrā no projekta 17 dalībvalstīm, turpmākos soļus datu vākšanas noslēgšanā un datu bāzes veidošanā, priekšlikumus validācijas pētījuma norisei (aprakstošā statistika, statistiskā analīze), priekšlikumus konversijas faktora analīzē (modelēšana), Nīderlandes un Slovēnijas datu sākotnējo salīdzinošo analīzi, publikāciju nosacījumus, komunikācijas plānu (mājaslapa, datu prezentēšana un rezultātu izplatīšana, fizisko aktivitāšu mērīšanas rīku kopas saturu).

Projekta sanāksmi atklāja Wanda Wendel-Vos – projekta koordinatore Nīderlandē, Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta sporta, fizisko aktivitāšu un veselības pētniece un koordinatore sportā, Matthijs van den Bergs – Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūta “Uztura, profilakses un veselības pakalpojumu centrs” vadītājs un Projekta koordinators Paulo Rocha no Portugāles Sporta un jaunatnes institūta.

Projekta sanāksmē Nīderlandes Veselības, labklājības un sporta ministrija pārstāvis dalījās pieredzē par Nīderlandes veselības, labklājības un sporta politikas veidošanu, balstoties uz pētniecības datiem. Tika uzsvērta EUPASMOS projekta rezultātu nozīme turpmākās veselības, labklājības un sporta politikas veidošanā Nīderlandē.    

EUPASMOS projekta mērķis ir īstenot ES fizisko aktivitāšu un sporta pārraudzības sistēmu, izstrādājot integrētu un kopīgu metodoloģisku procesu, kas nodrošinās salīdzināmus, pamatotus un drošus datus par dalību fiziskajās aktivitātēs un sportā ES dalībvalstīs. Tie atbalstīs Eiropas Komisiju (EK), dalībvalstis, Pasaules Veselības organizāciju (PVO) un citas saistītās organizācijas efektīvu un pielāgotu projektu izstrādē, popularizēšanā, ieviešanā un pārraudzībā veselību veicinošu fizisko aktivitāšu (HEPA) politikā un stratēģijās visā Eiropā un visos pārvaldes līmeņos.

Projekta koordinators ir Portugāles Sporta un jaunatnes institūts, partneri Nīderlandes Nacionālā sabiedrības veselības un vides institūts, Ungārijas Brīvā laika sporta asociācija, Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra, Itālijas Tautas sporta kustība, Kipras sporta organizācija, Ļubļanas Universitāte (Slovēnija), Klermonferānas Universitāte (Francija). Projekta koordināciju atbalsta Eiropas Komisija (Directorate General for Education and Culture) un Pasaules Veselības organizācija – Eiropa.

Interesentus aicinām sekot līdz projekta aktivitātēm:

Twitter https://twitter.com/EUPASMOS_2018

Facebook https://www.facebook.com/EUPASMOS/

Youtube https://www.youtube.com/channel/UCMgiU_gocBLqFlXE1SPj1Dg

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/18447208/ 

Logo kopa EUPASMOS 2019

Informāciju sagatavoja:
LSPA profesore, projekta koordinatore Andra Fernāte
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv