Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 149 LSPA PROGRAMMAS “SPORTA ZINĀTNE” REFLEKTANTI KĀRTOJUŠI IESTĀJEKSĀMENU FIZISKAJĀ SAGATAVOTĪBĀ
149 LSPA PROGRAMMAS “SPORTA ZINĀTNE” REFLEKTANTI KĀRTOJUŠI IESTĀJEKSĀMENU FIZISKAJĀ SAGATAVOTĪBĀ Drukāt
Piektdiena, 26 jūlijs 2019 23:33

IMG 6728 224. un 25. jūlijā 149 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reflektanti - 95 puiši un 54 meitenes, kārtoja fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu, lai uzsāktu studijas profesionālā bakalaura programmā „Sporta zinātne” pilna laika klātienē. Visiem studēt gribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt sešus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem, lai pretendētu uz vienu no 83 budžeta vietām studiju programmā.

Vērtējot eksāmenu, jaunieši atzina, ka fiziski visgrūtāk esot gājis ar krosa skrējienu, kā arī pievilkšanos pie stieņa un roku saliekšanu un iztaisnošana balstā guļus.

Iestājeksāmenu komisijas darbā iesaistītie LSPA katedru vadītāji norādīja, ka topošie studenti fiziskajiem pārbaudījumiem piegāja atbildīgi, arī fiziskās sagatavotības rādītāji pēdējos gados nav būtiski pasliktinājušies vai uzlabojušies. Daļa no reflektantiem bija fiziski labi sagatavojušies iestājeksāmenam, bet, kā visās jomās, bija arī tādi studētgribētāji, kuriem praktiskajās sporta nodarbībās būs nopietni jāstrādā.  

LSPA iestājpārbaudījumā šogad vislabāk veicās karatistei Lienei PRIKAZAI no Limbažu puses, kura aktīvi darbojas Vidzemes karatē klubā un 2017.gadā absolvējusi LSPA bakalaura programmu “Fizioterapija”. Liene kopvērtējumā ieguva vislielāko punktu skaitu starp visiem eksāmena kārtotājiem – 553 punktus no 600  iespējamajiem. Puišu vidū vislabāk veicies futbola kluba “Ventspils” aizsargam Tomasam ŽIBORKINAM, kurš kopvērtējumā guva 514 punktus no 600  iespējamajiem.

Visiem studētgribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt sešus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem. Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien arī 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem nācās skriet 3 kilometru krosa distanci un spēka izturības pārbaudē pievilkties pie stieņa.

Fakti par fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu:

Nr.

Vingrinājums

Sievietes

Vīrieši

1.

Pievilkšanās kārienā pie stieņa (pievilkšanās)

-

Labākais rezultāts: 32 x Vidējais rādītājs: 12 x

2.

Roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, rokas uz vingrošanas sola

Labākais rezultāts – 52 x
Vidējais rādītājs – 25 x

-

3.

Tāllēkšana no vietas

Labākais rezultāts – 2,45m
Vidējais rādītājs – 2,08m

Labākais rezultāts – 2,87m
Vidējais rādītājs – 2,50m

4.

Skrējiens - 20 metri no starta gaitā.

Labākais rezultāts – 2,45s
Vidējais rādītājs – 3,03s

Labākais rezultāts – 2,18s
Vidējais rādītājs – 2,41s

5.

“Atspoles skrējiens” 10 x 6 metri

Labākais rezultāts – 15,7s
Vidējais rādītājs – 18s

Labākais rezultāts – 14s
Vidējais rādītājs – 15,89s

6.

Ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, guļot uz muguras (1,5 min) (vēderprese)

Labākais rezultāts – 90x
Vidējais rādītājs –59x

Labākais rezultāts – 91x
Vidējais rādītājs – 68x

7.

Kross šķēršļotā apvidū 2000 m

Labākais rezultāts –7,34min
Vidējais rādītājs – 10,04min

-

8.

Kross šķēršļotā apvidū 3000 m

-

Labākais rezultāts – 10min
Vidējais rādītājs – 13,11min

Paldies LSPA Iestājeksāmena komisijas dalībniekiem par eksāmena norisi - Ivaram Kravalim, Mudītei Rimbeniecei, Ilzei Avotiņai, Sandrai Škutānei, Tatjanai Ļisicinai, Gintai Reinicānei, Verneram Mackaram, Krišjānim Kuplim, Dainai Kraukstai, Baibai Smilai, Ingai Liepiņai, Kalvim Ciekuram, Irēnai Dravniecei, Andrim Rudzītim, Jānim Rimbeniekam, Renāram Līcim, Aleksandrai Čuprikai, Leonīdam Čuprikam, Sergejam Saulītem, Svetlanai Aņisimovai, Leonīdam Žiļinskim, Dinam Dannem, Denisam Savčenko.

2018. gadā iestājeksāmenu fiziskajā sagatavotībā kārtoja 135 LSPA reflektanti.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv