Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PIRMAJĀ DIENĀ STUDIJĀM LSPA PAMATSTUDIJU PROGRAMMĀS SAŅEMTI 63 PIETEIKUMI
PIRMAJĀ DIENĀ STUDIJĀM LSPA PAMATSTUDIJU PROGRAMMĀS SAŅEMTI 63 PIETEIKUMI Drukāt
Pirmdiena, 15 jūlijs 2019 17:03

IMG 6685Noslēdzoties pirmajai dokumentu iesniegšanas dienai studijām LSPA pieteikušies 63 reflektanti. Vislielākais studētgribētāju skaits dokumentus iesniedzis studijām bakalaura programmā „Sporta zinātne” – 36 studiju pieteikums. Savukārt studiju programmā „Fizioterapija” saņemti 27 pieteikumi. LSPA Uzņemšanas komisijas atbildīgā sekretāre Austra Kurkinaite atzīst, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem dokumentu iesniegšanas aktivitāte nav mazinājusies.

Liela motivācija jauniešiem uzsākt klātienes studijas bakalaura programmā "Sporta zinātne" ir piedāvātajai iespējai studēt par valsts budžeta līdzekļiem. Šogad programmā ir 83 valsts apmaksātas budžeta vietas. Turpretim studiju programma "Fizioterapija" ir pieejama tikai par maksu. Tomēr šī specialitāte jauniešu vidū iemantojusi popularitāti, bet studiju maksa LSPA ir zemāka nekā citās Latvijas augstskolās un nav palielinājusies salīdzinājumā ar lielajām valsts augstskolām.

No četrām "Sporta zinātnē" piedāvātajām kvalifikācijām  studētgribētāju vidū īpaši populāras ir sporta veida vecākā trenera un sporta skolotāja kvalifikācijas, tām seko vadītāja sporta jomā un rekreācijas speciālists.

Uzņemšanas komisijas statistikas rādītāji arī liecina, ka šobrīd lielākais reflektantu skaits ir no Rīgas, tai seko Jelgava, Valmiera un Ķekava.

Reģistrācija pilna laika klātienes studijām bakalaura programmās – „Sporta zinātne” un „Fizioterapija” notiks līdz 23. jūlijam, katru dienu, izņemot svētdienu – 21.jūliju. Ierašanās Akadēmijas centrālās ēkas 1.stāvā, 131.kabinetā, no plkst. 10.00 līdz 17.00, līdzi ņemot uzņemšanai nepieciešamos dokumentus.

Par dokumentu noformēšanu un reģistrāciju jāmaksā 25 Euro. No maksājuma atbrīvoti bāreņi.

Plašāka informācija par jauno studentu uzņemšanu un dokumentu iesniegšanu pamatstudijām skatāma: http://uznemsana.lspa.lv/, zvanot pa tālruni: 67543420 vai rakstot e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  .

2018.gadā pirmajā dokumentu iesniegšanas dienā, studijām pieteicās 55 interesenti, 2017.gadā – 50, bet 2016.gadā - 58 reflektanti.

Jau ziņots, ka iestājpārbaudījumi, 24. un 25.jūlijā, fiziskajā sagatavotībā, notiek vienīgi bakalaura programmas “Sporta zinātne” reflektantiem; programmas “Fizioterapija” reflektanti iestājpārbaudījumu nekārto. 26.jūlijā, pēc dokumentu iesniegšanas un iestājpārbaudījuma, “Sporta zinātnes” reflektanti varēs iepazīties ar konkursa rezultātiem. Studiju programmas “Fizioterapija” reflektanti konkursa rezultātus uzzinās 24.jūlijā.

LSPA īpaši atbalsta arī augstas klases sportistus, kuri Sporta akadēmijā var studēt pēc individuāla studiju plāna, kas paredz iespēju studiju programmu apgūt ilgākā laika posmā nekā to nosaka studiju nolikums.

Plašāka informācija par jauno studentu uzņemšanu un dokumentu iesniegšanu pamatstudijām skatāma: http://uznemsana.lspa.lv/, zvanot pa tālruni: 67543420 vai rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  .

„Sporta zinātnes” studiju programmas aptver vairāk nekā 50 sporta veidus un to mācīšanas metodikas apguvi. Pabeidzot četru gadu bakalaura studijas „Sporta zinātnē”, absolventi iegūst divas specialitātes. Piemēram, sporta skolotājs un treneris vai sporta skolotājs un menedžeris, vai rekreācijas (fizisko, garīgo un emocionālo spēju atjaunošana brīvajā laikā) speciālists un treneris. Iespējamas arī citas kvalifikāciju kombinācijas. Pilna studiju programmas maksa 2019./20. akadēmiskajam gadam, ja neiegūst budžeta vietu, ir 1490 Euro, ar tiesībām katru semestri piedalīties konkursā uz valsts budžeta finansētām vietām.

Kā atsevišķa bakalaura studiju programma tiek piedāvāta „Fizioterapija”, kurā  absolventi iegūst profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē, ar kvalifikāciju „Fizioterapeits”, specializējoties arī sporta jomā. Studiju maksa 2019./20.akadēmiskajam gadam ir 2440 Euro.

Esošie un topošie LSPA studenti, absolvējot Akadēmiju, saņems valsts un starptautiski atzītus augstākās izglītības diplomus.

Uzņemšana studijām bakalaura programmās neklātienē notiks no 21. līdz 23.augustam, bet pirmā līmeņa programmā “Izglītības un sporta darba specialists” no 26. līdz 30.augustam.

2019 4 u

2019 2 u

2019 3 u

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv