Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes PROFESORE KĻAVIŅA STARPTAUTISKĀ SIMPOZIJĀ ASV PREZENTĒ DIVUS PĒTĪJUMUS PAR PIELĀGOTĀM FIZISKĀM AKTIVITĀTĒM
PROFESORE KĻAVIŅA STARPTAUTISKĀ SIMPOZIJĀ ASV PREZENTĒ DIVUS PĒTĪJUMUS PAR PIELĀGOTĀM FIZISKĀM AKTIVITĀTĒM Drukāt
Pirmdiena, 08 jūlijs 2019 13:36

REHAB 2LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija KĻAVIŅA, no 14. līdz 18. jūnijam, Virdžīnijas universitātē (ASV) piedalījusies Starptautiskās Pielāgoto fizisko aktivitāšu federācijas22. simpozijā “ISAPA 2019”, kurā prezentēja divus pētījumus, kā arī saņēma starptautiskās federācijas atzinības rakstu par ieguldījumu pielāgoto fizisko aktivitāšu attīstībā publiskajā un izglītības sektorā.

22. Starptautiskais simpozijs par pielāgotām fiziskām aktivitātēm (ISAPA 2019) pulcēja vairāk nekā 200 dalībniekus no 40 pasaules valstīm.

A. Kļaviņa prezentēja divus pētījumus.  Pirmajā prezentācijā simpozija dalībnieki iepazinās ar fizisko aktivitāšu programmu cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu, kas iekļāva starpdisciplinārā pētījuma “Staigā vesels!” rezultātus. Savukārt otrā prezentācija bija par kustību spēju novērtēšanu bērniem ar invaliditāti. Tajā bija apkopoti rezultāti no ikgadējā sporta festivāla ”Nāc un sporto sev par prieku!”,  kur LSPA veselības aprūpes un sporta zinātnes studenti palīdz organizēt pielāgotas sporta aktivitātes vairāk nekā 500 bērniem ar dažādiem funkcionāliem ierobežojumiem no visas Latvijas.

Prof. A. Kļaviņa bija viena no desmit starptautiskajiem laureātiem, kas saņēma Starptautiskās Pielāgoto fizisko aktivitāšu federācijas atzinības rakstu par ieguldījumu nozares attīstībā publiskajā un izglītības sektorā.

Paralēli “ISAPA 2019” norisei Kļaviņa informēja par LSPA koordinētā “Erasmus + projekta“Inovatīva izglītība rehabilitācijā -  jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā” (REHAB), kas notiek sadarbībā ar Eiropas partnervalstu pārstāvjiem no Somijas, Lietuvas un Polijas.

Profesore ar ASV kolēģiem pārrunāja nākotnes sadarbības formas starp LSPA un ārvalstu augstskolām, tai skaitā tikās ar profesori Mišelu Grenjeru (Michelle Grenier) no Ņūhempšīras Universitātes, kura jaunajā studiju gadā LSPA strādās viesprofesores statusā. Tāpat notika tikšanās ar prof. Laurenu Lieberman no ASV Brokportas koledžas un prof. Ali Brian no Dienvidkarolīnas Universitātes, lai pārrunātu starptautiskā Baltijas semināra pielāgotās fiziskās aktivitātēs organizēšanu 2019. gada beigās Rīgā.

Prof. Aijas Kļaviņas dalību “ISAPA 2019” finansiāli atbalstīja ASV Baltijas –Amerikas Brīvības Fonds. 

BAFF Logo

Informāciju sagatavoja:
LSPA profesore Aija Kļaviņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
sadarbībā ar sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju Ilzi Āķi-Vīksni

IFAPA fellows

T2D photo

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv