Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes STUDIJU GADS NOSLĒDZIES AR 188 ABSOLVENTU IZLAIDUMU. ABSOLVENTU VIDŪ SEPTIŅI OLIMPIEŠI
STUDIJU GADS NOSLĒDZIES AR 188 ABSOLVENTU IZLAIDUMU. ABSOLVENTU VIDŪ SEPTIŅI OLIMPIEŠI Drukāt
Svētdiena, 23 jūnijs 2019 06:17

IMG 6328 2

22.jūnijā, Dailes teātrī, ar svinīgu absolventu izlaidumu noslēdzies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas 2018./2019. akadēmiskais gads. Izlaidumā diplomus saņēma 188  jaunais sporta un veselības aprūpes speciālists, maģistra, bakalaura un 1.līmeņa augstākās izglītības studiju programmas.

Pēc studijām LSPA, maģistra grādu sporta zinātnē ieguvuši arī septiņi Latvijas Olimpieši. Maģistra grādu Sporta zinātnē ieguvis Edgars Masaļskis, kurš Latvijas izlases sastāvā, būdams vārtsargs, piedalījies 15 pasaules čempionātos pēc kārtas, tāpat piedalījies četrās olimpiskajās spēlēs; bakalaura grādu Sporta zinātnē ieguvis Vairis Leiboms, kurš 2014.gadā startēja Soču olimpiskajās spēlēs bobsleja divnieku un četrinieku sacensībās. Pirmā līmeņa augstāko izglītību, ar kvalifikāciju “Sporta veida treneris”, ieguvuši pieredzējušie kamaniņu divnieka ekipāžas braucēji Andris un Juris Šici, kamaniņu braucēja Kendija Aparjode, latviešu stenda šāvējs, 2016.gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībnieks Dainis Upelnieks, kā arī Latvijas hokejists, 2010.gada Vankūveras ziemas Olimpisko spēļu dalībnieks Aleksejs Širokovs.

Izlaidumu, ar svētku uzrunu absolventiem un viņu sveicējiem, atklāja LSPA rektors, profesors Juris Grants, docētāju vārdā studentus sveica Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras docents Kalvis Ciekurs. Izlaidumu vadīja LSPA prorektori, profesori Andra Fernāte un Jānis Žīdens.

Absolventus sveikt bija ieradušies arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta padomnieks, LSPA Profesoru padomesloceklis Andris Kalniņš, RAKUS rehabilitācijas klīnikas Fizioterapijas nodaļas vadītāja un ilggadējai LSPA sadarbības partnere Ilze Tereško, kā arī Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga un Dailes teātra aktieru ansambļa „ILGA" dalībnieki - Gundars Silakaktiņš un Lauris Subatnieks.

Andris Kalniņš LOK prezidenta Aldona Vrubļevska vārdā pateicās LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesoram Dr.biol. Alvim Paeglītim par nozīmīgu ieguldījumu LSPA veselības aprūpes studiju programmu īstenošanā un fizioterapeitu profesionālās izaugsmes veicināšanā, kā arī ar LOK atzinības rakstiem sveica Olimpiešus.

Savukārt absolventu vārdā izlaiduma runas teica Olimpisko spēļu dalībnieki - Vairis Leiboms un brāļi Šici, LSPA Studējošo pašpārvaldes dalībniece Elīna Mārtiņa, Aleksandrs Aņiščenko, bet maģistru vārdā runāja ilggadējs nūjošanas un āra aktivitāšu speciālists Roberts Radičuks un “DINAMO Rīga” hokeja komandas fizioterapeits Rūdolfs Vertulaitis.

Izlaidumā LSPA diplomus saņēma 8 profesionālā maģistra augstākās izglītības programmas “Veselības aprūpes speciālists sportā” un 20 “Sporta zinātne” maģistrantūras absolventi.

Savukārt 67 LSPA absolventi izglītības diplomus saņēma profesionālā bakalaura programmā "Sporta zinātne", bet profesionālā bakalaura programmu „Fizioterapija” absolvēja 35 studenti.

Augstākās izglītības diplomus saņēma arī pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programmas “Izglītības un sporta darba speciālists” 58 speciālisti.

Sveicam jaunos sporta speciālistus un vēlam neapstāties pie sasniegtā!

Šovasar jauno studētgribētāju dokumentu pieņemšana LSPA maģistrantūrā un doktorantūrā notiks 25. un 26.jūnijā; pilna laika klātienes bakalaura programmās „Sporta zinātne” un „Fizioterapija” no 15. līdz 20.jūlijam un no 22. līdz 23.jūlijam, neklātienē no 21. līdz 23.augustam, bet pirmā līmeņa programmā “Izglītības un sporta darba specialists” no 26. līdz 30.augustam.

Plašāka informācija par uzņemšanu jaunajam studiju gadam atrodama mājaslapā: http://uznemsana.lspa.lv/ 

FOTO
LSPA izlaidums, bakalaura programmas "Fizioterapija" absolventi.

LSPA izlaidums, bakalaura programmas “Sporta zinātne” absolventi.

LSPA izlaidums, maģistrantūras absolventi.

LSPA izlaidums, 1.līmeņa absolventi.

Informāciju un foto sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv