LSPA STUDIJU VIRZIENA “VESELĪBAS APRŪPE” DOCĒTĀJIEM NOSLĒDZIES PIRMAIS PROFESIONĀLĀS ANGĻU VALODAS APGUVES POSMS Drukāt
Ceturtdiena, 13 jūnijs 2019 12:00

Eiropas Socialais fonds

 

Eiropas Savienības projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/023 „Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana „Veselības aprūpes” jomā” ietvaros augstskolā noslēdzies pirmais profesionālās angļu valodas mācību semestris akadēmijas mācībspēkiem. Studiju virziena „Veselības aprūpe” 7 docētāji veica sākotnējo profesionālās angļu valodas novērtējumu, pēc kura mācības turpināja pieci augstskolas docētāji. Šajā semestrī docētāji apmeklēja 16 angļu valodas nodarbības, 32 akadēmisko stundu apjomā, ieskaitot sākotnējo zināšanu pārbaudi un starppārbaudījumu. Tālāka angļu valodas apguve docētājiem turpināsies septembrī.

 

Mācību  ietvaros uzsākts arī darbs pie profesionālās angļu valodas glosārija, kurā apkopos akadēmisko un nozarei specifisko terminoloģiju.

 

Kā nākamais LSPA akadēmiskā personāla kompetences paaugstināšanas solis ir gatavošanās specializētajām mācībām, kas ietver līderības kursus un sadarbību ar industriju. LSPA janvārī izsludināja iepirkumu pakalpojuma iegādei un marta sākumā parakstīja līgumu ar iepirkuma uzvarētāju SIA „Training Lab”. Līgums noslēgts uz 4 gadiem, kas paredz pirmo mācību posmu Akadēmijā sākt šā gada jūnijā.

 

Maija vidū darba cēlienu Augstskolā noslēdza pirmais viesprofesors Kristjans Ports (Krisjan Port) no Igaunijas Tartu Universitātes, kuru projekta ietvaros finansēja Eiropas Sociālais fonds. Nākamo darba cēlienu - sešus mēnešus, Ports veiks par LSPA līdzekļiem. Plānots, ka šajā periodā profesors strādās pie zinātniskās publikācijas sagatavošanas, metodisko mācību līdzekļu izstrādes un citiem akadēmiskajiem jautājumiem. 

 

LSPA turpina darbu pie vēl viena docētāju atbalstam paredzētā  pasākuma organizēšanas, kas nepieciešams, lai „Veselības aprūpes” akadēmiskais personāls varētu stažēties pie nozares praktieķiem-komersantiem. 

 

Jau ziņots, ka projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/023 mērķis ir augstskolas mācībspēka kvalifikācijas celšana un profesionālo iemaņu pilnveidošana atbilstoši augstskolas akadēmiskā personāla attīstības stratēģijai un jaunu mācībspēku piesaistei no ārvalstīm un no doktorantu vidus. Projekta ietvaros LSPA saņem atbalstu divu viesprofesoru un divu doktorantu (vieslektoru) iesaistīšanai mācību procesā. Augstskola projektu plāno īstenot līdz 2022.gada oktobra beigām. Šim mērķim paredzēts izlietot 199 023,60 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda atbalsts ir 169 170, 06 euro, bet valsts atbalsts – 29 853, 54 euro.

Informāciju sagatavoja:
projekta koordinatore, docente Zinta Galeja
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv