Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ PAR LABĀKO ATZĪTS KITIJAS AUZIŅAS PĒTĪJUMS DISTANČU SLĒPOŠANĀ
LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ PAR LABĀKO ATZĪTS KITIJAS AUZIŅAS PĒTĪJUMS DISTANČU SLĒPOŠANĀ Drukāt
Piektdiena, 07 jūnijs 2019 23:16

IMG 6002

LSPA 71. studentu zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne studenta acīm” uzvarējusi bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa studente Kitija AUZIŅA, kura prezentēja pētījumu “Slidsoļa efektivitāte distanču slēpošanā pret nogāzi un līdzenumā”. Konferences organizatori izsaka pateicību visiem astoņiem tās dalībniekiem par labi sagatavotiem ziņojumiem, kā arī LSPA docētājiem par ieguldīto darbu jauno speciālistu sagatavošanā zinātniskajā darbā.

Kitija Auziņa, pēc konferences, īpaši pateicās sava darba vadītājam LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas pētniekam Edgaram BERNĀNAM par atbalstu pētījumā un iespēju izmantot viņa vadītās laboratorijas aparatūru.

“Uzvara konferencē man bija negaidīta, jo studiju biedru pētījumi bija ne mazāk kvalitatīvi un interesanti. Šobrīd priecājos par necerēto uzvaru un gūto pieredzi. Bija ļoti interesanti savu studiju procesu noslēgt ne tikai ar uzrakstītu bakalaura darbu, bet arī ar iespēju piedalīties konferencē un iegūt papildus motivāciju studiju turpināšanai maģistrantūrā. Bernāna mudināta pieteicos pasākumam, jo vēlējos arī citiem sporta interesentiem pastāstīt, ko esmu izpētījusi, izmantojot laboratorijas gāzu analizatoru un citas mērierīces. Uz priekšdienām arī citiem iesaku nelaist garām Akadēmijas doto iespēju un izmēģināt savus spēkus zinātniskajās konferencēs,” savās izjūtās dalījās Auziņa.

Otro vietu konferencē ieguva neklātienē studējošais Artūrs LOČMELIS ar pētījumu “Izturības treniņu analīze sievietei”, darba vadītājs asociētais profesors Ivars KRAVALIS, bet trešo vietu konferencē izcīnīja Lūkass Edmunds TETERIS ar pētījumu “Paukotāju vispusīgās un speciālās fiziskās sagatavotības treniņu programmas pilnveide”, darba vadītājs asoc. prof. Ivars KRAVALIS.

Studentu prezentēto pētniecisko darbu pamatvirzieni tika veltīti rekreācijai un treniņu metodikai. Pētījumi veikti tādos sporta veidos, kā paukošanā, distanču slēpošanā, cīņas sportā un citos.

Konferenci organizēja un darbus vērtēja Edgars Bernāns sadarbībā ar zinātņu prorektoru, profesoru Jāni Žīdenu. Žūrijas komisijā strādāja arī Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitātesprofesors Artūrs Litviņuks,  LSPA 70. studentu zinātniskās konferences laureāte, viesasistente Diāna Rutks Arī Rutkis un viesasistents, maģistrants Raivo Saulgriezis.

Studentu zinātniskās konferences mērķis ir popularizēt sporta zinātni studējošo vidū, kā arī sagatavot vispusīgu un radoši domājošu jauno sporta jomas speciālistu, kurš apguvis ne tikai augstskolās īstenotos studiju kursus, bet ieguvis pirmās zinātniski pētnieciskā darba iemaņas.

Konferencē darbus prezentēja

Vārds Uzvārds

Pētījuma nosaukums

Anastasija Bačiolova

Rekreatīvās aktivitātes stresa mazināšanai un psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai darba kolektīvā

Linda Purviņa

Svētceļojums kā rekreācijas līdzeklis

Lūkas Edmunds Teteris

Paukotāju vispusīgās un speciālās fiziskās sagatavotības treniņu programmas pilnveide

Kitija Auziņa

Slidsoļa efektivitāte distanču slēpošanā pret nogāzi un līdzenumā

Artūrs Ločmelis

Izturības treniņu analīze sievietei

Artūrs Turiks

Baskāju takas - rekreatīvs līdzeklis bērnu līdzsvara sekmēšanai

Vjačeslavs Tēviņš

Ātrspēka attīstīšana ar gumijas amortizatoriem un apsmagojumiem 15 - 18 gadu veciem kikbokseriem

Anete Liepiņa

Organisma vispārējās vibrācijas ietekme uz asinsrites sistēmu

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar Edgaru Bernānu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv