TURPINĀS LSPA JAUNO STUDIJU PROGRAMMU SATURA IZSTRĀDE Drukāt
Trešdiena, 24 aprīlis 2019 10:43

 

Eiropas Socialais fonds

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) īstenotajā projektā Nr.8.2.1.0/18/I/006 „LSPA pedagogu izglītības studiju programmu fragmentācijas samazināšana un resursu koplietošana” turpinās ekspertu darbs pie jauno studiju programmas izstrādes. Šī gada četros mēnešos LSPA mācībspēki kopā ar pārstāvjiem no Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Liepājas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes tikās četras darba sanāksmēs, lai turpinātu studiju moduļu un kursu aprakstu izstrādi un pilnveidi. 

Janvārī eksperti apsprieda studiju moduļa definēto sasniedzamo studiju rezultātu izvērtēšanu saskaņā ar Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras līmenim atbilstošo zināšanu, prasmju un kompetenču aprakstiem. Pēc sanāksmes turpinājās darbs pie studiju moduļa satura pilnveides.

Nākamajā tikšanās reizē eksperti veica moduļu studiju rezultātu atbilstības izvērtējumu normatīvajiem aktiem un savstarpējo saskaņošanu moduļu ietvaros, kā arī vērtēšanas kritēriju izvērtējumu.

Martā projekta īstenošana nonāca radoši aktīvākajā fāzē. Divu tikšanos laikā eksperti pārrunāja sasniedzamo studiju rezultātu noteikšanu, analīzi un grupēšanu moduļos, balstoties uz  darba variantu, kas izstrādāts  2019. gada 18. februārī un satur sasniedzamos rezultātus veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā vispārējās vidējās izglītības pakāpē noteiktajiem plānotajiem skolēnam sasniedzamiem rezultātiem mācību jomā “Veselība un fiziskā aktivitāte”. No citām Latvijas augstskolām piesaistītie eksperti un LSPA mācībspēki pārrunāja arī uzņemšanas kritērijus topošajās studiju programmās, kā arī iepazinās ar sporta pedagoģijas, veselības izglītības un valsts aizsardzības izglītības jomas darba tirgus izpētes datiem. Eksperti iepazinās un analizēja arī kolēģu paveikto mācību satura izstrādē.

Savukārt marta beigās notika pirmā LSPA ekspertu pieredzes apmaiņas vizīte Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Pieci eksperti apmeklēja Vitautas Magnusa universitāti, lai iepazītos ar kaimiņvalsts izglītības sistēmu. Speciālisti  apmeklēja mācības stundas vispārējās izglītības iestādē, kā arī apsprieda problēmjautājumus Lietuvas augstākajā izglītībā.

Vispirms eksperti tikās ar Lietuvas valsts ģimnāzijas „Gabija” administrāciju un klātienē apmeklēja sporta stundu šajā mācību iestādē.  LSPA mācībspēkam bija diskusijas ar šīs skolas sporta skolotāju Romualdu Pinkevičieni par jauno studentu/skolotāju motivāciju, izvēloties skolotāju studijas, par studentu fizisko sagatavotību, lai spētu apgūt mācību standartā paredzēto sporta veidu pamatprasmju didaktiku un par valsts izglītības un sporta politikas nozīmību jauno pedagogu sagatavošanā.

LSPA docētāji tikās arī ar Vitautas Magnusa universitātes kolēģiem un apsprieda sporta skolotāju programmas uzņemšanas noteikumus un jauno speciālistu sagatavošanu.

LSPA docētāji, pēc vizītes Lietuvā, kā labās prakses piemērus atzina kaimiņvalsts pieredzi paralēli jau esošajiem studējošo uzņemšanas noteikumiem izmantot Motivācijas testus un ieviesto skolotāja/mentora motivāciju. Lietuvā studentam pašam ir iespējas sameklēt prakses vietu un  uzņemas atbildību par savu izvēli, bet prakses vietā esošais skolotājs kārto mentora apliecību, lai topošajam skolotājam varētu sniegt atbalstu un izglītošanu.

LSPA, īstenotā projekta ietvaros, izstrādās divas jaunas studiju programmas - pirmā līmeņa profesionālo augstākās izglītības studiju programmu “Sporta un izglītības darba speciālists”, kā arī profesionālā bakalaura studiju programmu “Veselība, fiziskā aktivitāte un drošība”, kuras licencēs un akreditēs līdz 2022.gada 31.decembrim.

Projekta kopējās izmaksas ir 305561 euro, no kura 259726, 85 euro ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, bet 45834,15 euro ir valsts līdzfinansējums.

IMG 5088 IMG 3034 

Informāciju sagatavoja:
LSPA projekta koordinatore Iveta Birziņa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv