Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LEPOJAMIES! DOCENTAM UN BASKETBOLA TRENERIM JĀNIM RIMBENIEKAM VALSTS PREZIDENTS PASNIEDZIS TRIJU ZVAIGŽŅU ORDENI
LEPOJAMIES! DOCENTAM UN BASKETBOLA TRENERIM JĀNIM RIMBENIEKAM VALSTS PREZIDENTS PASNIEDZIS TRIJU ZVAIGŽŅU ORDENI Drukāt
Piektdiena, 03 maijs 2019 19:27

Janis Rimbenieks 2019

Pirms Valsts svētkiem, 3.maijā, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, par mūža ieguldījumu basketbola attīstībā Latvijā un jauno basketbolistu audzināšanā, svinīgi pasniedzis Triju Zvaigžņu ordeni un par ordeņa kavalieri iecēlis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Sporta spēļu katedras docentu un basketbola treneri Jāni Rimbenieku.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka šodien [3.maijā] Rīgas pilī godinām cilvēkus, kas ir veicinājuši mūsu valsts un tautas brīvestību. Cilvēkus, kas ir mūsu tautas spēka nesēji un tās likteņa veidotāji. Un šie apbalvojumi ir augstākais valsts cieņas apliecinājums viņu paveiktajam Latvijā un Latvijai. Visus apbalvotos vieno izcila Tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā.

Par izcilu darbu profesijā, mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību Rīgas pilī tika pasniegti 93 augstākie valsts apbalvojumi. 

Ar lepnumu par mūsu kolēģi, no sirds sveicam Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Rimbenieku!

Jānis RIMBENIEKS dzimis 1953.gada 9.augustā, Rīgā, absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu (šobrīd LSPA). Basketbola trenera darbu uzsāka 1973.gadā VEF sporta skolā. Pēc aktīvo sporta gaitu beigšanas strādājis VEF basketbola meistarkomandā, kā treneris, vadīdams jauniešu/dublieru komandu. Šobrīd strādā LSPA Sporta spēļu katedrā -  docenta amatā. 1999.gadā ieguvis maģistra grādu sporta pedagoģijā, A kategorijas basketbola treneris un pedagogu profesionālās darbības 5.kvalitātes pakāpes pedagogs, daudzkārtējs LSPA Gada labākā trenera nominācijas saņēmējs. J.Rimbenieka sagatavotie sporta speciālisti ar panākumiem strādā sporta nozarē, daudzi no viņa audzēkņiem ir talantīgi basketbola treneri.  Līdztekus pedagoģiskajam darbam LSPA, ar panākumiem strādā kā basketbola treneris Alfrēda Kraukļa VEF basketbola skolā, sagatavojot virkni augstas klases basketbolistus, kā arī  vadot Latvijas junioru un jauniešu izlases Eiropas čempionātos. Ar darba mīlestību, disciplīnu, augstu profesionālo sagatavotību un patiesu Dzimtenes mīlestību devis īpašu ieguldījumu Latvijai uzticīgu personību audzināšanā.

Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira piešķirta arī bijušajai TTT sieviešu basketbola meistarkomandas spēlētājai, LSPA sporta pedagoģei, pedagoģijas zinātņu doktorei sporta zinātnē Silvijai Skulmei, Krišjāņa Kundziņa cīņas sporta skolas brīvās cīņas izlases vadītājam, ilggadējam brīvās cīņas trenerim un LSPA absolventam Visvaldim Freidenfeldam, ilggadējam Viesītes novada pašvaldības Sēlijas sporta skolas futbola trenerim, pedagogam un LSPA absolventam Raimondam Gailim, vairākkārtējam Latvijas, Eiropas un pasaules čempionam vieglatlētikā, vieglatlētam Mārim Grēniņam, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas šaha nodarbību pasniedzējam, LSPA absolventam Elmāram Gulbim, bijušajai TTT sieviešu basketbola meistarkomandas spēlētājai, ilggadējai basketbola trenerei, Bērnu un jauniešu basketbola skolas “Rīga” basketbola trenerei, LSPA absolventei Maijai Kubliņai, ilggadējam vieglatlētikas trenerim, Ventspils novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas trenerim Dainim Lodiņam.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums. Tas nodibināts 1924.gadā, par piemiņu Latvijas valsts tapšanai, un atjaunots 1994.gadā. Tā devīze ir “Per aspera ad astra” - Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā, nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākās nostiprināšanas laikā.

Informāciju apkopoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv