Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJĀ STUDĒJOŠIE MĀCĪBU PĀRGĀJIENĀ KĀJO PA MĀLPILI
REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJĀ STUDĒJOŠIE MĀCĪBU PĀRGĀJIENĀ KĀJO PA MĀLPILI Drukāt
Piektdiena, 03 maijs 2019 09:01

DSC0059728. aprīlī 3. kursa nepilna laika neklātienes studentes sadarbībā ar asociēto profesori Ingu Liepiņu, studiju kursa “Āra aktivitātes” ietvaros, organizēja kājinieku pārgājienu, dodoties aplūkot divu upju ieskauto Mālpilis apkaimi. 15 km garajā pārgājienā piedalījās arī LSPA docētāji un ārvalstu studenti no Indijas, Krievijas un Irānas.

Sākoties pārgājienam, tā dalībnieki saņēma foto attēlus ar dažādiem maršruta objektiem, kuri maršrutā bija jāierauga un jānofotografē. Uzdevums veicināja komandas garu un saliedēšanos, veicot kopējo fotografēšanos.

Maršruts no Mālpils novada Bukām, pa Mergupes dabas taku, līdz Mālpils centram veda cauri mežiem, pļavām, gar Mergupi, priecējot dalībniekus ar pavasarīgām ainavām un daudzveidīgu reljefu.

Sens latviešu tautas ticējums vēsta, ka, pirmo reizi ejot pāri tiltam, jāiedomājas vēlēšanās un jāskrien pāri tam ar aizturētu elpu, lai vēlēšanās piepildīsies. Ejot pāri Mergupes neskaitāmajiem tiltiņiem, dalībnieki tā arī darīja un nonācām līdz Mālpils ciema lepnumam – Mālpils muižai, ar pavasara ziedos plaukstošo parku. Gida pavadībā tika iepazīta muiža, uzklausīti vietējie pils spoku stāsti un apskatītas muižas greznās un eleganti iekārtotās telpas. 

Tālākais ceļš aizvijās uz vecajām muižas dzirnavām un Saules kalnā izvietoto skulptūru parku, no kura paveras plašs skats uz Mālpils ciemu, kur “uz kārā zoba” tika likti  vecajā pienotavā iegādātie saldumi.

Paldies pārgājiena dalībniekiem par mūsu – organizatoru - pieredzes bagātināšanu un “Labajam rūķītim”, kurš Mergupes piekrastē iekūra ugunskuru gardo pusdienu baudīšanai!

Informāciju sagatavoja:
LSPA 3. kursa nepilna laika neklātienes studente
Dita Mukāne, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv