Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA UN MADONAS NOVADA PAŠVALDĪBA PARAKSTA ILGTERMIŅA SADARBĪBAS LĪGUMU
LSPA UN MADONAS NOVADA PAŠVALDĪBA PARAKSTA ILGTERMIŅA SADARBĪBAS LĪGUMU Drukāt
Pirmdiena, 01 aprīlis 2019 21:00

IMG 4456 2Pirmdien - 1.aprīlī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) noslēgusi ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Madonas novada pašvaldību, kas paredz pašvaldībai piederošo sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils"  izmantot studiju procesa īstenošanai ziemas mācību treniņu nometnēs, kā arī slēpošanas, biatlona, tūrisma un orientēšanās sporta apgūšanai un zinātniskās pētniecības īstenošanai.

Kā atzina LSPA rektors Juris Grants, sadarbība starp akadēmiju un Madonu ir veidojusies daudzu gadu garumā, tāpēc šis ir tikai loģisks turpinājums tālākai sadarbībai ar pašvaldību.

Madonā ir augsta līmeņa slēpošanas centrs, kas paralēli praktisko slēpošanas iemaņu apguvei, ļautu mācīties arī trases sagatavošanas pamatprincipus, studentiem rodot atbildes uz tādiem jautājumiem, kā - kāda ir bāzes tehnika, kā tiek gatavots mākslīgais sniegs, kā darbojas slēpju sagatavošanas darbnīca un jaunā elektroniskā šautuve. Sporta un atpūtas bāze “Smeceres sils” ir vienīgā bāze Latvijā, kurā vienlaikus pieejamas tik daudz dažādas inovācijas.

Ilgtermiņā plānots veidot ne tikai studiju centru, bet arī zinātniskās pētniecības centru, par prioritārajiem sporta veidiem nosakot distanču slēpošanu, biatlonu un orientēšanās sportu, savukārt, par galvenajiem pētījumu virzieniem izvirzot sporta biomehānikas analīzi, sportistu funkcionālo sagatavotību, sporta fizioloģiju, un cilvēku rekreāciju un veselību.

Līguma parakstīšanas dalībnieki apstiprināja, ka augsti sasniegumi sportā nav iedomājami bez zinātnes un pētījumiem, bez sasniegumu analīzes un treniņu metodikas pilnveidošanas, bez sportistu diagnostikas un funkcionālām pārbaudēm, tāpat arī bez laba tehniskā nodrošinājuma un teicamas infrastruktūras, arī, protams, bez pienācīga finansējuma.

Līgums paredz arī kopīgu profesionālās pilnveides pasākumu un praktisko nodarbību organizēšanu Latvijas sporta speciālistiem, tāpat arī Madonas novada izglītības iestāžu sporta pedagogu izglītošanu, izmantojot LSPA mācībspēku piedāvātās apmācības un seminārus.

Viens no būtiskiem līgumu punktiem ir LSPA studējošo – topošo sporta zinātnes un veselības aprūpes speciālistu, sagatavošana un viņu profesionālo iemaņu pilnveide, īstenojot kvalifikācijas prakses Madonas novada vispārizglītojošajās skolās, sporta skolās, organizācijās, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēs. Studentiem prakses laikā tiks dota iespēja iepazīt savu profesionālo karjeru, bet Madonas novads varēs turpināt veiksmīgi iesākto praksi jauno speciālistu piesaistē Madonas novadam - pastāvīgas darba vietas un dzīves vietas nodrošināšanā.

Noslēdzošais līguma punkts attiecas uz Madonas novada iedzīvotājiem, kurā LSPA rosina sadarboties, īstenojot daļu no projekta “Eiropas fizisko aktivitāšu un sporta monitoringa sistēma”. Projekts paredz 200 novada iedzīvotājiem izzināt sevi un novērtēt savu fizisko aktivitāti, vienu nedēļu lietojot soļu skaitītāju. Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs norādīja, ka šis ir jauns pagrieziens sporta attīstībai Madonā un pateicās par akadēmijas iniciatīvu, atbalstu un vēlmi sadarboties.

Sarunā piedalījās Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, sporta darba organizators Māris Gailums, Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne un sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” vadītājs Gunārs Ikaunieks.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju pārstāvēja rektors, profesors Juris Grants, attīstības un zinātnes prorektors, profesors Jānis Žīdens, studiju prorektore, profesore Andra Fernāte, kā arī Slēpošanas katedras docents Kalvis Ciekurs.

Pēc līguma noslēgšanas abas puses viesojās sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” un Madonas pilsētas sporta centrā, kur klātienēs iepazinās ar sporta bāzu infrastruktūras iespējām.Informāciju sagatavoja:
Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilze Riekstiņa
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju|Ilzi Āķi-Vīksni, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv