Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes NACIONĀLO BRUŅOTO SPĒKU KARAVĪRI LSPA APGUVUŠI SPORTA TRENERA PAMATKURSU
NACIONĀLO BRUŅOTO SPĒKU KARAVĪRI LSPA APGUVUŠI SPORTA TRENERA PAMATKURSU Drukāt
Piektdiena, 08 marts 2019 13:03

47316041931 293fe6ead3 k 27. martā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā notika izlaiduma ceremonija 20 Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kuri absolvējuši sporta trenera pamatkursu.

Jau otro gadu LSPA, sadarbojoties ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju, ir apmācījusi Nacionālo bruņoto spēku karavīrus profesionālās pilnveides izglītības programmā “Pamatzināšanas sporta trenera “C” kategorijas sertifikāta iegūšanai”.

“Mums, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, ir nepieciešami izglītoti sporta speciālisti, kuri spēj organizēt un vadīt vispusīgas fiziskās sagatavošanas nodarbības savās vienībās. Tāpēc visatbilstošākais sporta veids, kuru karavīri apguva ir fitness jeb atlētiskā vingrošana,” stāsta Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Fiziskās sagatavošanas un sporta studiju kursa Fiziskās sagatavotības un sporta nodaļas sporta speciāliste Alīda Ābola.

Karavīri kursa laikā ir apguvuši pamatzināšanas sporta pedagoģijā, psiholoģijā, fizioloģijā un medicīnā, sporta treniņu teorijā, anatomijā higiēnā un uztura zinātnē. Lai kļūtu par pilnvērtīgiem sporta treneriem, karavīriem nākamajā nedēļā būs jānokārto divi pārbaidījumi – praktiskā ieskaite Latvijas bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijā atzinuma saņemšanai atlētiskajā vingrošanā, kā arī sertifikācijas eksāmens Latvijas Sporta federācijas padomē.

“Mūsu karavīri ir mācījušies labi un atbildīgi un, pēc pasniedzēju teiktā, viņiem nevajadzētu būt nekādu problēmu šos pārbaudījumus sekmīgi nokārtot,” uzsver A. Ābola.

“Mēs sagaidām, ka šie jaunie sporta speciālisti aktīvi iesaistīsies savu vienību sporta dzīves veidošanā – sporta nodarbību, sacensību plānošanā, organizēšanā, bet galvenais – sporta nodarbību vadīšanā, jau izmantojot šeit iegūtās zināšanas, prasmes un iemaņas,” norāda A. Ābola.

Profesionālās pilnveides izglītības programmas “Pamatzināšanas sporta trenera “C” kategorijas sertifikāta iegūšanai” kursu ilgums bija divi mēneši  jeb 320 stundas.

Informāciju sagatavoja: www.sargs.lv
Foto: virsseržants Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv