INFORMĀCIJA par SENĀTA sēdi 2019.gada 7.februārī Drukāt
Pirmdiena, 18 februāris 2019 13:51

 

  1. Senāta priekšsēdētājs prof. U.Grāvītis informēja Senāta locekļuspar prof. J.Granta stāšanos rektora amatā no 22.janvāra, Ministru Kabinets prof. J.Grantu apstiprināja LSPA rektora amatā uz 5 gadiem.

     Senāts atbalstīja Rektorāta priekšlikumu un izveidoja Attīstības un zinātnes prorektora amata vietu Zinātņu prorektora vietā.

     Pēc Rektora prof. J.Granta priekšlikuma Senāts apstiprināja prorektorus: Studiju prorektores amatā prof. A.Fernāti, Attīstības un zinātnes prorektora amatā prof. J.Žīdenu.

 2. Izveidota Sporta pedagoģijas un psiholoģijas laboratorija, reorganizējot Sporta psiholoģijas un Sporta pedagoģijas attīstības laboratorijas. Par Sporta pedagoģijas un psiholoģijas laboratorijas vadītāju apstiprināta prof. A.Ābele.

   Apstiprināts Sporta pedagoģijas un psiholoģijas laboratorijas nolikums.

 3. Veikti grozījumi LSPA shematiskajā struktūrā: Sporta pedagoģijas un psiholoģijas laboratorija (Sporta psiholoģijas un Sporta pedagoģijas attīstības laboratoriju vietā),

     Attīstības un zinātnes prorektors (Zinātņu prorektora vietā).

 4.  Senāts noklausījās Rektora, bijušā Zinātņu prorektora, atskaiti par akadēmijas zinātnisko darbību 2018.gadā, debatēja un apstiprināja Senāta lēmumu Nr. 8 «Par LSPA zinātnisko darbību 2018.gadā» /pielikumā/.

 5. Senāts atbalstīja diplomu izsniegšanu 25 NLN un PLK absolventiem profesionālā bakalaura programmās Sporta zinātne un Fizioterapija.

 6. Senāts atbalstīja prof. U.Grāvīša izvirzīšanu Valsts emeritētā zinātnieka statusa iegūšanai. Prof. U.Grāvītis strādā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā no 1968.gada, savas zinātniskās un pedagoģiskās darbības laikā daudz darījis sporta zinātnes attīstībā Latvijā. Profesors sagatavojis trīs zinātņu doktorus Sporta zinātnē, publicējis zinātniskos rakstus Latvijas un pasaules zinātniskajos izdevumos, tai skaitā starptautiski citējamos. U.Grāvītis sarakstījis vairākas monogrāfijas un mācību grāmatas, kā arī zinātniskās un metodiskās publikācijas internetā. Savas darbības 50 gados Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā vadījis Sporta spēļu katedru, bijis prorektors un 20 gadus vadījis akadēmiju kā rektors. Līdztekus darbam veicis nozīmīgus sabiedriskos pienākumus, būdams Latvijas Zinātnieku savienības Valdes loceklis no 2003.gada, bet pēdējos 16 gadus vadījis Latvijas Zinātnieku savienību, būdams Padomes un pēdējos 12 gadus - Valdes priekšsēdētājs. U.Grāvītis ir Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas viceprezidents, Latvijas asociācijas „Domāšanas attīstība” viceprezidents, Sporta Zinātnes nozares Promocijas padomes priekšsēdētājs, Latvijas Sporta treneru sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Olimpiskās akadēmijas Goda prezidents.

 7. Senāts apstiprināja grozījumus Nolikumā par stipendijām /pielikumā/.

 8.  Senāts apstiprināja asoc.prof. I.Liepiņu Maģistra programmas Sporta zinātnē direktora amatā.

Zinātniskā sekretāre I.Dravniece

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv