Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJA GADSKĀRTĒJĀ VALDES SĒDĒ APSPRIEŽ PAVEIKTO UN IEZĪMĒ NĀKOTNI
BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES ASOCIĀCIJA GADSKĀRTĒJĀ VALDES SĒDĒ APSPRIEŽ PAVEIKTO UN IEZĪMĒ NĀKOTNI Drukāt
Piektdiena, 25 janvāris 2019 18:22

IMG 2968

25.janvārī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Baltijas Sporta zinātnes asociācijas gadskārtējā valdes sēde, kurā Baltijas valstu un Polijas sporta augstskolu pārstāvji apsprieda 2018.gadā paveikto sporta zinātnē un veselības aprūpē, pārrunāja dažādus sporta augstskolu attīstības virzienus, kā arī vienojās par nākamajiem darbības soļiem starptautiskās doktorantūras studiju programmas “Sporta zinātne” izveidē.

Valdes sēdē piedalījās asociācijas prezidents, Tartu Universitātes profesors  Jaks Jurimae, LSPA rektors Juris Grants, attīstības un zinātņu prorektors Jānis Žīdens, studiju prorektore Andra Fernāte, asociētā profesore Inta Bula-Biteniece, Lietuvas Sporta universitātes profesori Arvidas Stasiulis un Jonas Poderis, Lietuvas Vitautas Magnusa universitātes profesors Kazis Milašius, kā arī Tartu Universitātes profesors Andre Koka un Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitātes pārstāvis Tomašs Ņižņikovskis.

Visu piecu augstskolu pārstāvji valdē informēja par pārstāvēto augstskolu zinātnisko darbību 2018.gadā un prezentēja apkopoto informāciju par mācībspēku un pētnieku zinātniskā darba rezultātiem un publikācijām ar augstu ietekmes (Impact) līmeni. Ziņojumu laikā tika pārrunāti arī jautājumi par augstākajās izglītības iestādēs īstenoto pētnieciskā darba politiku, kas nosaka konkrētās augstskolas zinātniskā darba virzienus, ilgtermiņa mērķus un uzdevumus.

Valdes sēdes darba gaitā Vitautas Magnusa universitātes profesors Kazis Milašius pastāstīja par gatavošanos 12. Baltijas sporta zinātnes konferencei, kas šogad notiks Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, no 25. līdz 26.aprīlim. Galvenā novitāte – šogad konference notiks divas dienas, ceturtdien un piektdien, nevis trīs, kā tas bijis līdz šim. Milašius uzskata, ka tādējādi konferencei mazināsies izmaksas un tā būs pieejamāka visiem sporta zinātnes un veselības aprūpes speciālistiem gan Baltijas valstīs, gan ārpus tās robežām. 

Savukārt LSPA rektors Juris Grants valdē pārrunāja nākamos darbības soļus starptautiskās doktorantūras studiju programmu “Sporta zinātne” izveidei. Programmu attīsta LSPA, Lietuvas Sporta universitāte, Tartu Universitāte un Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāte ar mērķi paaugstināt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā un veicināt ciešāku kontaktu veidošanos starp jaunajiem sporta zinātnes pētniekiem.

“Protams, jāizpilda visas programmas izveidošanai nepieciešamās prasības, reizēm tas nav viegli. Arī starp partneriem ir nepieciešamas garākas sarunas par savstarpējo līgumu aspektiem, bet tas ir risināms jautājums un process virzās uz priekšu,” uzsvēra Grants.

Baltijas sporta zinātnes asociācija apvieno četras Baltijas valstu sporta augstskolas - LSPA, Lietuvas Sporta universitāti, Lietuvas Vitautas Magnusa universitāti (iepriekš Lietuvas Pedagoģiskā universitāte) un Tartu universitāti, kā arī Varšavas Jozefa Pilsudska Fiziskās izglītības universitāti Polijā (asociācijai pievienojās 2017.gadā). Biedrības mērķis ir sekmēt sporta zinātnes attīstību Baltijas reģionā, kā arī attīstīt labāku sadarbību starp sporta augstskolām Baltijā un kopīgi integrēties Eiropas un pasaules sporta zinātnes apritē.

Baltijas Sporta zinātnes asociācija (Baltic Sport Science Society) dibināta 2009.gadā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv