Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĀCA SLĒPOT DEJU KOLEKTĪVA “VEKTORS” DALĪBNIEKUS
LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĀCA SLĒPOT DEJU KOLEKTĪVA “VEKTORS” DALĪBNIEKUS Drukāt
Pirmdiena, 21 janvāris 2019 16:37

IMG 5589

No 11. līdz 12.janvārīm, Cenas tīreļa apkaimē, norisinājās LSPA organizētais slēpošanas pārgājiens “Iepazīstot Ziemassvētku kaujas”, ko, atbilstoši studiju plānam, organizēja profesionālās kvalifikācijas “Rekreācijas speciālists” maģistrantūrā studējošā Diāna Rutks arī Rutkis. Pārgājienā piedalījās 12 tautas deju kolektīva “Vektors” dalībnieki, kā arī asociētais profesors Ivars Kravalis. Slēpojuma dalībniekus īpaši saviļņoja nejaušā, bet pārgājiena tematikai negaidīti atbilstošā, tikšanās ar aizsardzības ministru un LSPA absolventu Raimondu Bergmani, kurš neatteica kopīgu fotografēšanos.

“Vektors” dalībnieki, Diānas Rutks arī Rutkis vadībā, noslēpoja 14 km garu distanci. Kādam dalībniekam pārgājiens bija vieglāks, kādam grūtāks, taču visi to pieveica viens no otra mācoties, palīdzot un iedvesmojoties.

Pārgājiena pirmās dienas vēlā pēcpusdienā dalībnieki tikās pie Cenas tīreļa takas, lai krēslā dotos pastaigā pa mēness apgaismoto laipu. Tīreļa vidū pārgājiena dalībnieki kāpa ainaviski skaistajā skatu tornī un izbaudīja apsnigušā tīreļpurva valdzinājumu. Pēc pastaigas ceļinieki devās uz Babītes vidusskolu, kur mierīgā atmosfērā uzzināja dažādus faktus par Ziemassvētku kaujām, dalījās pirmajās sajūtās un uzkrāja spēkus nākamajai dienai.

Otrās dienas agrā rītā nakšņotāji sāka ceļu uz slēpošanas pārgājiena sākumpunktu, iesildoties, uzkāpa 27 m augstajā Ložmetējkalna skatu tornī, bet tālāk metās piedzīvojumiem bagātajā slēpojumā. Īpaši jāatzīmē fakts, ka dažiem tā bija pirmā slēpošanas pieredze ar distanču slēpēm.

Pēc vairāk nekā sešiem, iespaidīgiem un saules apmirdzētiem, kilometriem tika sasniegts Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļi”. Komanda muzejā ieradās stundu pirms Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltītā atceres pasākuma. Muzeja darbinieku svinīgās uniformas un fonā skanošās kara dziesmas radīja īpašu atmosfēru, lai iepazītu simts gadus senos Pirmā pasaules kara notikumus.

Pirms došanās mājup, slēpotāji iekūra ugunskuru, cepa desiņas un dalījās ar dienas laikā gūtajiem iespaidiem. Visi slēpotāji atzina, ka pārgājiena dienas bijušas notikumiem piesātinātas, papildinātas ar Latvijas vēstures zināšanām un gūtas pozitīvas emocijas.

Informāciju sagatavoja:
LSPA maģistrantūras 1.kursa studente un pārgājiena organizētāja
Diāna Rutks arī Rutkis
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv