Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes MINISTRU KABINETS PAR LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJAS REKTORU APSTIPRINA PROFESORU JURI GRANTU
MINISTRU KABINETS PAR LATVIJAS SPORTA PEDAGOĢIJAS AKADĒMIJAS REKTORU APSTIPRINA PROFESORU JURI GRANTU Drukāt
Otrdiena, 15 janvāris 2019 13:57

DSC 8788 2Otrdien – 15.janvārī, Ministru kabineta sēdē valdība par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoru apstiprinājusi līdzšinējo zinātņu prorektoru, profesoru Juri Grantu, kurš amatā stāsies 22.janvārī un akadēmiju vadīs turpmākos piecus gadus.

Saskaņā ar Augstskolu likumu, augstskolā ievēlēto rektoru apstiprina Latvijas Republikas valdība. Jau ziņots, ka LSPA Satversmes sapulce, lielā vienprātībā, profesoru Grantu rektora amatā ievēlēja pērnā gada 4.decembrī.

Viņš bijis vienīgais pretendents uz šo amatu. No 76 LSPA Satversmes sapulces delegātiem par profesoru savas balsis atdeva 64 personas, 11 balsoja pret, bet viena vēlēšanu zīme tika atzīta par nederīgu.

Juris Grants ir studentu cienīts LSPA profesors kopš 1999.gada, zinātņu prorektora amatu pilda 10 gadus. 30 gadus garajā akadēmiskajā pieredzē veicinājis LSPA starptautisko atpazīstamību un attīstījis sadarbību ar citām augstākās izglītības iestādēm Latvijā un citviet pasaulē.

1992.gadā aizstāvējis doktora grādu LSPA, iegūstot zinātnes doktora grādu pedagoģijā, turpinājis pilnveidoties Stokholmas Izglītības institūtā, kā arī papildinājis savas profesionālās zināšanas Kolumbijas Universitātē ASV.

Zinātniski pētnieciskā darba ietvaros iesaistījies starptautiskos projektos, no kuriem, kā redzamākie, jāmin Zviedrijas valdības starptautiskais projekts par Augstu sasniegumu sporta izglītību un Eiropas komisijas pētījums par sportistu duālās karjeras vadlīniju izstrādi Eiropā.

Jurim Grantam ir arī plaša sabiedriskā darbība, darbojies kā Latvijas Zinātņu padomes eksperts sporta zinātnes nozarē, bijis Latvijas Slēpošanas federācijas prezidents, šobrīd Baltijas sporta zinātnes asociācijas viceprezidents, biedrības "Latvijas Rekreācijas izglītības asociācijas" valdes priekšsēdētājs.

Pagājušajā gadā saņēmis Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitātes augstāko apbalvojumu - goda doktora nosaukumu sporta zinātnē. 

Jura Granta CV   LSPA attīstības koncepcija (2019. - 2023.)

Līdzšinējā LSPA rektora, profesora Jāņa Žīdena pilnvaru termiņš beigsies 2019.gada 21.janvārī. Saskaņā ar LSPA Satversmi, Žīdens šim amatam nevarēja pieteikties, jo patlaban noslēdzas otrais, maksimāli pieļaujamais, rektora amata ieņemšanas termiņš.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Valsts kancelejas publicitātes foto

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv