Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PEKINAS SPORTA UNIVERSITĀTE JAUNU STUDIJU VIRZIENU ATTĪSTĪBAI PIESAISTA STARPTAUTISKU EKSPERTU GRUPU, TAI SKAITĀ LSPA PROFESORI KĻAVIŅU
PEKINAS SPORTA UNIVERSITĀTE JAUNU STUDIJU VIRZIENU ATTĪSTĪBAI PIESAISTA STARPTAUTISKU EKSPERTU GRUPU, TAI SKAITĀ LSPA PROFESORI KĻAVIŅU Drukāt
Piektdiena, 14 decembris 2018 22:04

IMG 1184 2

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) kļuvusi par vienu no piecām starptautiskajām augstākās izglītības iestādēm, kuru eksperti piesaistīti Pekinas Sporta universitātes (Ķīnā) jauno maģistrantūras un doktorantūras studiju programmu izveidei virzienā “Pielāgotās fiziskās aktivitātes”.
IMG 1184

No LSPA ekspertu grupā darbojas Studiju virziena ‘’Veselības aprūpe’’ vadītāja un studiju specializācijas virziena “Pielāgoto fizisko aktivitāšu speciālists rehabilitācijā’’ vadītāja, profesore Aija Kļaviņa.

Pekinas Sporta universitātes studiju programmu izveides ekspertu grupā darbojas arī Dr. Klēra BOURSJĒRA no Francijas Nantēras-Ladefansas Universitātes (Dr. Claire Boursier, Université Paris Ouest Nanterre La Défense), prof. Aura BOTA (Dr. Aura Bota) no Rumānijas Nacionālās sporta un fiziskās izglītības universitātes, prof. Timotejs DEIVIS no ASV Valsts Universitātes Ņujorkas koledžas Kortlendā (Dr. Timothy Davis, State University of New York College at Cortland) un prof. Maikls LUVIS no ASV Klīvlendas valsts universitāte (Dr. Michael Loovis, Cleveland State University).

Darba grupas koordinātori ir prof. Glens ROSVALS no ASV Džaksonvillas valsts universitātes (Glenn Roswal, Jacksonville State University USA) un Prof. Lu JANS (Dr. Lu Yan) no Pekinas Sporta universitātes.

Kā pastāstīja prof. A.Kļaviņa: “Ideja par studiju virziena izveidi pielāgotās fiziskās aktivitātēs aizsākās 2017.gadā, kad Pekinas universitāte uzsāka iekšējās reformas un programmu pārstrukturēšanu. Pirmais darba posms pie jaunā virziena notika no 6. -13. decembrim, kad intensīvā darba posmā sastādījām studiju programmu moduļus un izveidojām programmas saturiskā apraksta formas, atbilstoši Pekinas universitātes prasībām.”

"Pirmā posmā padarīto darba grupa prezentēja Pekinas sporta universitātes vadības pārstāvjiem – Zinātnes un tehnoloģiju departamenta direktoram, Akadēmisko studiju programmu departamenta vadībai, kā arī Fiziskās izglītības skolas dekānam un Fizioterapijas un sporta medicīnas skolas dekānei," paveiktajā dalījās Profesore.

Pekinas apmeklējuma laikā prof. KĻAVIŅA uzstājās starptautiskajā forumā un tikās ar Pekinas Sporta universitātes maģistrantūras un doktorantūras studentiem par pielāgoto fizisko aktivitāšu studiju programmām Eiropā, tai skaitā LSPA.

Līdz nākamajai ekspertu grupas tikšanās reizei, kas notiks 2019.gadā no 3. līdz 11.maijam, darba grupa pabeigs studiju virziena programmu aprakstu, kam sekos darbs pie profesionālā standarta izstrādes pielāgotās fiziskās aktivitātēs Ķīnā un starptautiskā augstskolu konsorcija izveides.  

Pekinas Sporta universitāte ir viena no lielākajām starpdisciplānarajām augstskolām Ķīnā, kas apvieno 14 izglītības iestādes, kurās mācās ap 16 000 studējošo. Universitāte īsteno trīs līmeņu (bakalaura, maģistra un doktorantūras) studiju programmas sporta izglītībā, sporta zinātnē, fizioterpijā, menedžmentā un citos  virzienos.

LSPA ir valsts dibināta augstākās izglītības iestāde, kas 97 gadus ir Latvijā vienīgā augstākās izglītības iestāde, kurā sagatavo sporta speciālistus visos studiju līmeņos, kā arī garantē studiju un zinātniski pētnieciskā darba vienotību sporta zinātnē un veselības aprūpē sportā. Šobrīd Akadēmija īsteno studiju programmas Sporta zinātnē un Veselības aprūpē.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar profesori Aiju Kļaviņu, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv