Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PIESAISTĪJUSI EIROPAS SOCIĀLĀ FONDA LĪDZEKĻUS AKADĒMISKĀ PERSONĀLA STIPRINĀŠANAI VESELĪBAS APRŪPĒ
LSPA PIESAISTĪJUSI EIROPAS SOCIĀLĀ FONDA LĪDZEKĻUS AKADĒMISKĀ PERSONĀLA STIPRINĀŠANAI VESELĪBAS APRŪPĒ Drukāt
Trešdiena, 28 novembris 2018 12:27

Eiropas Socialais fonds kv

 

Eiropas Socialais fonds

2018.gada novembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.2.2.0/18/A/023 “LSPA personāla stiprināšana „Veselības aprūpes” jomā”, ar mērķi Augstskolai piesaistīt jaunus mācībspēkus un pilnveidot esošā akadēmiskā personāla kvalifikāciju.

Projekta ietvaros piesaistīto finansējumu četru gadu laikā izmantos LSPA studiju virziena “Veselības aprūpe” īstenošanā iesaistītā personāla kvalifikācijas stiprināšanai, uzsverot:
1. Doktorantu iesaisti akadēmiskajā darbā;
2. Ārvalstu akadēmiskā personāla nodarbinātību LSPA, kā mācībspēkiem;
3. LSPA akadēmiskā personāla kompetences pilnveidi studiju virzienā "Veselības aprūpe", īpaši akcentējot stažēšanos pie jomas praktiķiem, profesionālās angļu valodas pilnveidi un specializētās mācības, kas attīsta akadēmiskā personāla līderību un sadarbības kompetenci ar industriju.

Projekta kopējās izmaksas ir 199 023, 60 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda atbalsts - 169 170, 06 euro, bet valsts atbalsts – 29 853, 54 euro.

Kā norāda LSPA studiju prorektore, profesore Andra Fernāte, Eiropas Sociālā fonda projekta līdzekļu piesaiste Akadēmijai ir vērā ņemams atbalsts studiju virziena “Veselības aprūpe” kvalitātes celšanā: “Astoņi Veselības aprūpes docētāji, profesionālo iemaņu pilnveidošanai, apmeklēs profesionālus angļu valodas apmācības kursus. Mācībspēkiem būs iespēja, vismaz 200 stundas, stažēties pie veselības aprūpes praktiķiem un iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, ko pielieto mūsdienīgā veselības aprūpē sportā, kas būtiski uzlabos akadēmisko pienesumu studiju satura veidošanā.”

“LSPA strādā pie akadēmiskā personāla atjaunošanas. Pēc projekta  beigām – 2022.gada oktobrī, plānots augstskolas mācību darbā iesaistīt vienu doktorantu un nodarbināt vienu ārvalstu pasniedzēju,” informēja Fernāte.

Augstskola sagaida, ka projekts sekmēs akadēmiskā personāla struktūras atjaunošanu, bet plānotie akadēmiskā personāla attīstības pasākumi stiprinās augstskolas stratēģisko specializāciju, ar mērķi nodrošināt studējošajiem starptautiski atzītu izglītību un attīstīt inovatīvu pētniecību sporta zinātnē un veselības aprūpes jomā. 

LSPA ir valsts dibināta augstākās izglītības iestāde, kas 97 gadus ir Latvijā vienīgā augstākās izglītības iestāde, kurā sagatavo sporta speciālistus visos studiju līmeņos, kā arī garantē studiju un zinātniski pētnieciskā darba vienotību sporta zinātnē un veselības aprūpē sportā. Šobrīd Akadēmija īsteno studiju programmas Sporta zinātnē un Veselības aprūpē.

Projekta numurs: 8.2.2.0/18/A/023. Nosaukums “Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas akadēmiskā personāla stiprināšana „Veselības aprūpes” jomā”, specifiskā atbalsta mērķa 8.2.2. „Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās" 1.kārta. Par projekta īstenošanu atbildīga Izglītības un zinātnes ministrija un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar projekta koordinatori Ivetu Birziņu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv