Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes STARTĒ PROGRAMMAS "SPORTO VISA KLASE" 5.SEZONA. PROGRAMMAS METODISKO MATERIĀLU IZSTRĀDĀJUŠI LSPA SPECIĀLISTI.
STARTĒ PROGRAMMAS "SPORTO VISA KLASE" 5.SEZONA. PROGRAMMAS METODISKO MATERIĀLU IZSTRĀDĀJUŠI LSPA SPECIĀLISTI. Drukāt
Otrdiena, 06 novembris 2018 10:19

SVK LOK arhivs 231.oktobrī “Arēnā Rīga” pulcējās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieki, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 5.sezonai. Uzsākot jauno sezonu, programmas sporta stundas, pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālistu izstrādāta sporta nodarbību metodiskā materiāla, aizvadīs gandrīz 8000 bērni no visiem Latvijas reģioniem.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā.

“Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītājos četros mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”

“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma “Sporto visa klase” no sešām pilotklasēm pirmajā gadā, četru gadu laikā ir izaugusi jau līdz 336 klasēm un nepilniem 8000 dalībniekiem no 70 pašvaldībām”, atklāj LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kura palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

Jau ziņots, ka šovasar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālisti paplašināja jau iepriekš izstrādāto sporta nodarbību metodisko materiālu. Tam pievienots fakultatīvo sporta nodarbību klāsts 2. klašu skolēniem, kuri projekta 5.sezonā piepulcējušies skolēniem no 3. līdz 6.klasei un sportos piecas reizes nedēļā, nevis divas, kā to paredz izglītības programma.

Programmas metodisko materiālu 2. klasēm, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes sporta stundās, sagatavoja LSPA profesore, peldēšanas trenere Jeļena Solovjova, docente un kustību rotaļu speciāliste Irēna Dravniece, kā arī docente, fizioterapeite Zinta Galeja.

Atjaunotais LOK programmas koncepts paredz, ka esošais mācību gads ir noslēdzošais, kad programmā var iesaistīties no 3.klases. Sākot ar 2019./2020.mācību gadu “Sporto visa klase” uzņems tikai 2.klašu dalībniekus, kuri līdz 4.klases mācību gada beigām skolā sportos piecas reizes nedēļā. Savukārt 5. un 6.klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Programma paredz iesaistīto skolu 2. līdz 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Programma “Sporto visa klase” paredz nodarbības vispārējā fiziskā sagatavotībā, futbola iemaņu apguvē, peldēšanā un sporta aktivitātēs svaigā gaisā.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām, un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: www.sportovisaklase.olimpiade.lv.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, sporta preču veikalu tīkls SIA ”Sportland”, SIA “E.Gulbja laboratorija” un LNK Group, LOK ģenerālsponsors SIA “Latvijas Mobilais Telefons”. Informatīvie atbalstītāji VSIA “Latvijas Radio”, VSIA “Latvijas Televīzija”, dienas laikraksts “Latvijas Avīze” un žurnāls “Sports”.

Foto: LOK arhīvs

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
sadarbībā ar projekta koordinatori, LSPA asoc.prof. Antru Gulbi

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv