Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PROFESŪRA LĪDZDARBOJUSIES GRĀMATAS “LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100” SAGATAVOŠANĀ
LSPA PROFESŪRA LĪDZDARBOJUSIES GRĀMATAS “LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100” SAGATAVOŠANĀ Drukāt
Otrdiena, 30 oktobris 2018 16:55

IMG-20181029-WA0003 2Latvijas sporta muzejā, 29.oktobrī, notikusi grāmatas “Latvijas sporta lepnums 100” prezentācija, kurā piedalījās ne tikai paši Latvijas sporta vēstures veidotāji, bet arī autoru un recenzentu kolektīvs, tai skaitās LSPA profesūra – autori Uldis Grāvītis, Antra Gulbe, recenzenti Jānis Žīdens un Juris Grants.

Grāmatas tapšana ir pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kurā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas. 480 lappušu biezajā izdevumā atradīsim iedvesmojošus un emocionālus stāstus, vairāk nekā 400 ilustrācijas un fotoattēlus no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem. Tas viss veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par sportā simts gados noieto ceļu – no pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos.

Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta muzejs saka lielu paldies visiem iesaistītajiem – sportistiem, sporta organizācijām, autoru kolektīvam un ikvienam atbalstītājam par nesavtīgo darbu, idejām, par to, ka visi kopā esam radījuši fantastisku vēstures liecību, kas ir vēl viena skaista dāvana mūsu Latvijai 100. dzimšanas dienā!

 “Mēs varam būt lepni par ikvienu sportistu, kas pasaulē pārstāv Latviju un piedalās cīņā par medaļām. Un tādu mums ir daudz. Šīs grāmatas varoņi un notikumi, runājot sporta terminoloģijā, ir kā finālsacensību dalībnieki. Mums ļauts iepazīt labākos no labākajiem. Grāmatas varoņu sasniegtais un notikumi nav zuduši no cilvēku atmiņām, ir izturējuši laika pārbaudi un joprojām atgādina par Latvijas sporta varējumu,” grāmatas ievadā saka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv