Uz sākumu Jaunumi Studentiem Ziemas nometne Rekreācijas speciālists (1.,2.,3. st.g.) un Aktīvā tūrisma menedžeris (4.,5.st.g.) kvalifikāciju studentiem
Ziemas nometne Rekreācijas speciālists (1.,2.,3. st.g.) un Aktīvā tūrisma menedžeris (4.,5.st.g.) kvalifikāciju studentiem Drukāt
Pirmdiena, 07 februāris 2011 09:02

Studiju kursa „Ziemas āra aktivitātes” ietvaros Rekreācijas speciālists 1.,2.,3. st.g. un Aktīvā tūrisma menedžeris 4.,5.st.g. studenti laikā no 28.01.-30.01.2011.g. piedalījās ziemas nometnē Ērgļos.

Nometnes programmā katrā dienā bija iekļautas dažādas ziemas aktivitātes, studējošo un docētāju pieredzes apmaiņa (dalība pasākumos,  studiju apmaiņas programmās un projektos). Nometnē piedalījās arī viesi no Polijas –J. Pilsudska Varšavas Universitātes Bialo Podlaskas filiāles docētāji.

28. janvārī, pēc ierašanās Ērgļos, iekārtošanās istabiņās un pusdienām, devāmies slēpošanas pārgājienā Ērgļi -„Braki” (rakstnieka R.Blaumaņa memoriālais muzejs)  - Ērgļi, kuru organizēja un vadīja 4.st.g. studenti Valdis Skurstenis, Māra Valdmane, Marija Ševčenko un Agnese Šķestere.

img1

Vakara pusē dalībnieki ar interesi uzklausīja 5.st.g. studentes Aigas Dombrovskas stāstījumu par studijām Erasmus programmas ietvaros Čehijā.

Emocionālu uzstāšanos par piedzīvoto „Experiental and education autdoor studies summer school” Norvēģijā, kas noritēja no 2010.gada 8-17.jūlijam, klausījāmies no starptautiskā āra aktivitāšu projekta dalībniekiem Marijas Ševčenko un Voldemāra Lejnieka.

Studējošie, uzstājoties profesoram Krzysztof Piech, iepazinās ar J.Pilsudska Varšavas Universitātes filiāles Bialo Podlaskā (Polija) studiju procesu, mobilitātes studiju iespējām, kā arī ar āra aktivitāšu pasākumu organizēšanas pieredzi Polijā. Interesi studentiem radīja profesora prezentācijas materiāls par daudzveidīgu rotaļu un spēļu izmantošanu āra aktivitāšu organizēšanā bērniem.

Nometnes atklāšanas pasākumā, iepazīšanās vakara spēles un rotaļas aizrāva ne tikai savējos, bet arī viesus – docētājus un viņu ģimenes locekļus. Jautrības un smieklu deva bija pietiekošā daudzumā!

29. janvāris – rīta rosmi un ziemas aktivitātes visas dienas garumā (ar pārtraukumu) organizēja un vadīja 3.st.g „Rekreācijas speciālists” studenti Liene Zilberte, Līga Brokere, Vita Farafonova un Aivis Lataks.

img2

Lai arī laika apstākļi nelutināja (pūta stiprs vējš, putināja) organizētāji bija parūpējušies par dažādām jautrām un komandu saliedējošām rotaļām, spēlēm atjautības uzdevumiem un sacensībām.

img3_small

Gan pašmāju docētāji, gan viesi aktīvi slēpoja un labprāt piedalījās studentu organizētajās āra aktivitātēs.

img4_small

Pēc āra pavadītās dienas un siltām vakariņām, nometnes programma turpinājās ar Polijas viesa Profesora Pāvela Rožinska lekciju „Piedzīvojumu pasākumi un sacensības”, kurā tika gūts priekšstats un labas idejas par piedzīvojumu, un ekstrēmo pasākumu organizēšanu un norisi Polijā.

Vakara turpinājumā, Slēpošanas katedras lektore doktorante Ingrīda Smukā pastāstīja par Erasmus studijām doktorantūras programmā, Malagas universitātē (Spānija).

Ar katedras „Aktīvā tūrisma menedžeris” kvalifikācijas studentu paveikto – pasākumu organizēšanas, vadīšanas un dalības pieredzi iepazīstināja lektore, doktorante Inga Liepiņa. Īpašu interesi klausītājos izraisīja organizētie kalnu kājnieku pasākumi. Iespēja pabūt vairākās valstīs (Itālija, Horvātija, Spānija u.c.) un „iekarot” augstākās virsotnes... jā tas ir piedzīvojums, kurš paliek atmiņā uz ilgāku laiku un nereti kļūst par aicinājumu uz mūžu.

Nometnes noslēguma pasākumā, pēc dažām jautrām atrakcijām, skatījāmies bildes un videomateriālus par aizvadītām nometnes dienām un mielojāmies ar kliņģeri, kurš bija izrotāts ar vienu svecīti, kas simbolizēja šāda veida nometnes pirmo dzimšanas dienu un pirmo „radu salidojumu” jeb rekreācijas, aktīvā tūrisma menedžeru un citu Slēpošanas katedras kvalifikāciju studentu kopā sanākšanu.

img5

Šajā vakarā atvadījāmies no poļu viesiem, kuri naktī uzsāka ceļu uz mājām.

img6_small

Pēdējā nometnes diena – 30.01. sākās ar Voldemāra organizēto rīta rosmi. Pēc brokastīm devāmies slēpošanas pārgājienā uz Meņģeļu muzeju (brāļu Jurjānu dzimtās mājas), kurā mūs gaidīja gide, lai pastāstītu par brāļu Jurjānu dzīves gaitām.

img7

Tikām cienāti ar siltu tēju un visi kopā, klavieru spēles pavadījumā, izpildījām dziesmu „Pūt vējiņi”. Atpakaļceļā laiks nebija labvēlīgs - bija stiprs pretvējš, taču visi pacietīgi turējās uz slēpēm un vējam apgāzt izdevās tikai dažus!

img8_small

Pēc slēpojuma pusdienas Ērgļu arodvidusskolas ēdnīcā garšoja īpaši labi (Paldies saimniecēm!), un tad jau drīz sasēdāmies autobusā, un uzsākām atpakaļceļu uz Rīgu. Ceļš bija diezgan kluss, jo daļa dalībnieku bija noguruši un iemiguši, bet daļa- klusi sarunājoties un skatoties bildes dalījās gūtajos iespaidos...

Nometne bija lieliska skola zināšanu un praktisko iemaņu pilnveidošanā pasākuma organizētājiem, pieredzes iegūšana tiem dalībniekiem, kuriem vēl tas priekšā.

Mēs daudz vairāk uzzinājām par pasākumiem, projektiem, kuros mūsu studenti un arī docētāji piedalījušies. Tā bija studējošo atskaite par paveikto, kas katram no nometnes dalībniekiem deva daudz izsmeļošāku atbildi par izvēlēto kvalifikāciju. Dažos jau noteikti pavīdēja doma pieņemt izaicinājumu un iesaistīties kādā no pasākumiem, projektiem vai izmantot iespēju pilnveidot sevi studiju apmaiņas programmās.

img9

Tā, lūk, norisinājās mūsu pirmā mācību nometne! Ceram uz lielāku atsaucību, īpaši no 1. un 2. kursa studentiem, nākamajā gadā, kad atkal būsiet laipni aicināti piedalīties un gūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī papildināt jau esošajās!

Paldies arī tiem, kuri vēl netika pieminēti – 1.kursa studentiem Agrim Dzenītim, Naurim, Santai Grigorjevai, Kasparam Vilkam, 3.st.g. neklātienes nodaļas studentēm Sanitai Kronei, Zitai Cīrulei, Gitai Strautmanei un 3.3.gr. studentam Edgaram Caicam.

Paldies katedras docētājiem par pasākuma ideju un tā realizāciju.

Uz tikšanos Ērgļos 2012. gadā!

 

LSPA Aktīvā tūrisma menedžeris kvalifikācijas
4.st.g. studente Māra Valdmane

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv