Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĪTAVAS EKSPEDĪCIJĀ
LSPA REKREĀCIJAS SPECIĀLISTI MĪTAVAS EKSPEDĪCIJĀ Drukāt
Pirmdiena, 15 oktobris 2018 13:44

WhatsApp Image 2018-10-16 at 11.34.4312. un 13.oktobrī LSPA rekreācijas kvalifikācijas 3.kursa studenti, sadarbībā ar asociēto profesori Ingu Liepiņu, studiju kursa “Āra aktivitātes” ietvaros organizēja 35km garu kājnieku pārgājienu Jelgavas novadā.

“Mītavas ekspedīcijā” piedalījās 10 dalībnieki, tai skaitā Slēpošanas katedras vadītāja, profesore Daina Krauksta, asociētās profesores Inga Liepiņa un Ingrīda Smukā, kā arī vieslektors Armands Peilāns un programmas “Erasmus+” apmaiņas studenti.

Pārgājiens sākās Jelgavā ar dzīvnieku patversmes apmeklējumu un aizkustinošu “mazo brāļu” staidzināšanu, jo lielākā daļa pārgājiena dalībnieki to darīja pirmo reizi. Patversmes teritorijā pārgājiena organizētāji dalībniekiem bija sarūpējuši arī dažādas vārdu spēles, lai grupā uzturētu jautru gaisotni.

No patversmes pārgājiena dalībnieki devās uz Jelgavas Pili, pa ceļam veicot dažādus uzdevumus, piemēram, Driksnas upes piekrastē sacentās akmentiņu mešanā, cenšoties mest akmeni pa ūdeni tā, lai tas pēc iespējas vairāk reižu atlēktu no ūdens virsmas. Šajās sacensībās uzvarēja vieslektors Armands Peilāns, kura mestie akmentiņi trīs metienos veica 11 atlēcienus no ūdens virsmas; otro labāko rezultātu, ar 7 atlēcieniem, uzrādīja “Erasmus+” students no Spānijas Federico Higueras.

Tālāk dalībnieki devās uz Lielupes palienes pļavu, kurā aplūkoja savvaļas zirgus un uzkāpa jaunuzceltajā - 19,2 metrus augstajā, skatu tornī.

Iestājoties tumsai, dalībnieki devās apskatīt naksnīgo, gaismām un mūzikas skaņām apvīto Jelgavas pilsētu.

Nākamajā pārgājiena dienā LSPA studenti un docētāji no Jelgavas pēdoja uz Būriņu un Viesturu mežu, izspēlējot jautājumu viktorīnu par Jelgavu. Dalībniekiem mežā bija jāveic praktizējošas āra aktivitātes, pārvarot tūrisma gaisa pārceltuvi pāri pļavas gravai, kurā dalībnieki pārbaudīja savu ātrujma meistarību gravas šķērsošanā, kā arī loka šaušanā pa mērķi.

Pēc mežu iepazīšanas, dalībnieki atgriezās Jelgavā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA rekreācijas kvalifikācijas
3.kursa students Frenks Melvers
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv