Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes SPĪTĒJOT LIETUM UN VĒJAM, EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTI LSPA APMEKLĒ 525 INTERESENTI
SPĪTĒJOT LIETUM UN VĒJAM, EIROPAS ZINĀTNIEKU NAKTI LSPA APMEKLĒ 525 INTERESENTI Drukāt
Svētdiena, 30 septembris 2018 14:47

IMG 1941 - Copy - CopySpītējot lietum un vējam - 28.septembrī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) notika Eiropas Zinātnieku nakts ar moto "Zinātne veido mūs". Akadēmiju apmeklēja 525 interesenti, kuri septiņās zinātniskajās darbnīcās paplašināja savas zināšanas sporta pētniecībā.

Lielu apmeklētāju skaitu -  gandrīz 150, veidoja skolēni no Rīgas 84. un 89.vidusskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas, Bauskas novada Mežgaļu pamatskolas un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas. Arī šogad, īpaši kuplā skaitā Augstskolā viesojās ģimenes ar bērniem un sporta entuziasti.

LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants atzina, ka: “Lielā apmeklētāju interese par Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu mūsu Akadēmijā liecina, ka, izvēloties pareizās pieejas un instrumentus, mēs varam celt sporta zinātnes atpazīstamību un sekmēt jaunajā paaudzē vēlmi darboties sporta zinātnē, kā arī veicināt veselīga dzīves veida izpratni sabiedrībā, jo īpaši jauniešu vidū”.

“Augstskolas pētnieku grupai un studentiem tā ir arī iespēja parādīt sevi darbībā plašākam ļaužu lokam, ko citādi publika nemaz neierauga. Šogad īpašs gandarījums arī par to, ka pasākuma organizēšanā iesaistījās mūsu ārvalstu studenti,” norādīja Grants.

Skolotāja Smaidīte Rudzīte no Alojas Ausekļa vidusskolas, vērtējot Eiropas Zinātnieku nakti, teica: „Labi, ka zinātniskas lietas skolēniem parāda vienkārši un saprotami. Mēs bijām piecās pasākuma norises vietās un tas ir liels ieguvums - uzzināt tik daudz interesanta par dažādām pētniecības jomām un vienlaicīgi atpūsties. Labi organizēts un saturīgs pasākums.”

LSPA Eiropas Zinātnieku nakts rīkotāji bija sagatavojuši septiņas zinātniskās darbnīcas, kurās bija pieejama aparatūra, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, fiziskās darbaspējas un emocionālo līmenī.  Plašajā aparatūras klāstā varēja apskatīt un izmēģināt velo, airēšanas un slēpošanas ergometrus; šaušanas, lēkšanas un svarcelšanas aparatūru; mobilās sportistu pētniecības mērierīces, kā arī cilvēka emocionālā stāvokļa novērtēšanas tehnoloģijas. Tika piedāvāta iespēja iesēsties ratiņkrēslā un veikt ātruma un veiklības testus, kā arī praksē izmēģināt plānotās “Skola 2030” izglītības satura pārmaiņas sporta stundās un ārpus tām. 

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas līmeņa pasākums, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un citām pētnieciskajām institūcijām. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to Eiropas valstu vidū, kas septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk nekā 300 Eiropas pilsētās, lai popularizētu pētniecības un inovāciju aktivitātes, veicinātu izpratni par zinātnieku darbu un tā ietekmi  uz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī rosinātu jauniešus izvēlēties zinātnieka karjeru.

Apvarsnis logo-01Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.

Pasākuma organizētāji izsaka pateicību IKVIENAM dalībniekam, kurš piedalījās ar savām aktivitātēm LSPA pasākuma veidošanā. 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv