Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA SPECIĀLISTI PAPLAŠINĀJUŠI METODISKO MATERIĀLU PROGRAMMAI „SPORTO VISA KLASE”
LSPA SPECIĀLISTI PAPLAŠINĀJUŠI METODISKO MATERIĀLU PROGRAMMAI „SPORTO VISA KLASE” Drukāt
Otrdiena, 04 septembris 2018 16:05

svk-logo-2014 small 300300141205590772930Šovasar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) speciālisti paplašinājuši jau iepriekš izstrādāto sporta nodarbību metodisko materiālu Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) īstenotajai programmai “Sporto visa klase”. Metodiskajam materiālam pievienots fakultatīvo sporta nodarbību klāsts 2. klašu skolēniem, kuri projekta 5. sezonā piepulcēsies skolēniem no 3. līdz 6.klasei un sportos piecas reizes nedēļā, nevis divas, kā to paredz izglītības programma.

Programmas metodisko materiālu 2. klasēm, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes sporta stundās, sagatavoja LSPA profesore, peldēšanas trenere Jeļena Solovjova, docente un kustību rotaļu speciāliste Irēna Dravniece, kā arī docente, fizioterapeite Zinta Galeja.

Atjaunotais LOK programmas koncepts paredz, ka esošais mācību gads ir noslēdzošais, kad programmā var iesaistīties no 3.klases. Sākot ar 2019./2020.mācību gadu “Sporto visa klase” uzņems tikai 2.klašu dalībniekus, kuri līdz 4.klases mācību gada beigām skolā sportos piecas reizes nedēļā. Savukārt 5. un 6.klašu dalībniekiem trīs fakultatīvās sporta stundas nedēļā būs pēc izvēles.

Programma paredz iesaistīto skolu 2. līdz 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Programma “Sporto visa klase” paredz nodarbības vispārējā fiziskā sagatavotībā, futbola iemaņu apguvē, peldēšanā un sporta aktivitātēs svaigā gaisā.

4 gadu laikā programmā iesaistījušies vairāk nekā 5200 bērni no 230 klasēm un 67 pašvaldībām. Šajā mācību gadā “Sporto visa klase” piedalīsies gandrīz 8000 dalībnieki - 2. klašu grupā apstiprināti jauni dalībnieki no 64 klasēm; 3. klašu grupā iesaistīsies un piecas reizes nedēļā sportos dalībnieki no 71 klases; 4. klašu grupā dalību turpinās 107 klases; 5.klašu grupā 75 klases; 6. klašu grupā sportos 31 klase.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām, un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
sadarbībā ar projekta koordinatore, LSPA asoc.prof. Antru Gulbi

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv