Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA UZTICĒTS KOORDINĒT TEJU MILJONU EIRO VĒRTU “ERASMUS+” PROJEKTU
LSPA UZTICĒTS KOORDINĒT TEJU MILJONU EIRO VĒRTU “ERASMUS+” PROJEKTU Drukāt
Otrdiena, 21 augusts 2018 14:08

erasmus-Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), turpmākos trīs gadus, koordinēs teju miljonu eiro vērtu “Erasmus+” augstākās izglītības projektu “Inovatīva izglītība rehabilitācijā - jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā”. Projekta uzdevums ir Ukrainas augstskolās ieviest jaunas, uz Eiropas standartiem balstītas, studiju programmas ar padziļinātiem specializācijas virzieniem sporta fizioterapijā, pielāgotās fiziskās aktivitātēs un citos aktuālos rehabilitācijas virzienos.

“Projekts paredz LSPA sadarbībās ar vēl deviņām partnerorganizācijām - piecām no Eiropas un piecām no Ukrainas, trīs gados, nodrošinās Ukrainas augstskolu akadēmiskā un zinātniskā personāla profesionālās kapacitātes paaugstināšanu; mācību un novērtēšanas sistēmu pilnveidi, kā arī profesionālo studiju programmu infrastruktūras izveides koordinēšanu fizioterapijas un rehabilitācijas praktiskajai apguvei,” pastāstīja projekta vadošā koordinatore, LSPA profesore Aija Kļaviņā.

Kļaviņa arī uzsvēra, ka projekta kopējais finansējums ir 997 249 euro. Šobrīd no Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās un kultūras izpildaģentūras (EACEA) tiek gaidīti oficiālie projekta saskaņošanas dokumenti.

Projektā “Inovatīva izglītība rehabilitācijā - jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā”, kā partnerorganizācijas, no Eiropas, līdzdarbosies arī Somijas Satakuntas Lietišķās zinātnes universitāte, Lietuvas Sporta universitāte, Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitāte un Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu sporta federācija.

Savukārt no Ukrainas projektā piedalīsies Sumijas apgabala Valsts universitāte, Ternopoles Valsts medicīnas universitāte, Ļvovas Valsts fiziskās izglītības universitāte, Nacionālā Fiziskās izglītības un sportā universitāte un Ukrainas Profesionālo standartu birojs veselības aprūpē, kā asociētie partneri piesaistītas Ukrainas Veselības ministrija un Ukrainas asociācija cilvēkiem ar invaliditāti.

Valsts Izglītības attīstības aģentūra jau informēja, ka EACEA paziņojusi par 2018. gada konkursa rezultātiem  “Erasmus+” augstākās izglītības starptautiskās sadarbības centralizētajās aktivitātēs.

“Erasmus+” otrās pamatdarbības aktivitātē „Kapacitātes stiprināšana augstākajā izglītībā partnervalstīs”, 2018. gada konkursā, apstiprināti 6 projekti ar Latvijas augstākās izglītības institūciju dalību.

No tiem divos projektos Latvijas augstskolas – Latvijas Universitāte un LSPA, ir kā projektu koordinatori, bet četros projektos Latvijas augstskolas - Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Baltijas Starptautiskā akadēmija un biznesa augstskola „Turība”, ir kā projektu partneri.

“Erasmus+” augstākās izglītības starptautiskās sadarbības centralizēto aktivitāšu 2018. gada konkursa rezultāti publicēti EACEA mājaslapā. Projekta nosaukums angļu valodā Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv