Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes EDGARS GETMANČUKS UZVAR LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ AR PĒTĪJUMU PAR SPĒKA IZTURĪBAS ATTĪSTĪŠANU FITNESĀ
EDGARS GETMANČUKS UZVAR LSPA STUDENTU ZINĀTNISKAJĀ KONFERENCĒ AR PĒTĪJUMU PAR SPĒKA IZTURĪBAS ATTĪSTĪŠANU FITNESĀ Drukāt
Sestdiena, 09 jūnijs 2018 06:12

IMG 0781

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 70. studentu zinātniskajā konferencē “Sporta zinātne studenta acīm”, kas Akadēmijā risinājās 8.jūnijā, uzvarējis bakalaura programmas “Sporta zinātne” 4.kursa students, augstas meistarības svarbumbu cēlājs Edgars GETMANČUKS, kurš prezentēja pētījumu “Spēka izturības attīstīšana fitnesā ar svarbumbu sporta līdzekļiem”. E.Getmančuka darba vadītājs ir LSPA Smagatlētikas, boksa un cīņas katedras vadītājs, profesors Leonīds ČUPRIKS.

Otro vietu izcīnīja topošais fizioterapeits Kristaps BŪDENIEKS ar pētījumu “Palielināta krūšu kifotiskā liekuma samazināšana riteņbraucējiem”, darba vadītājs profesors Viesturs LĀRIŅŠ, bet trešo vietu konferencē ieguva Līga IRMANE ar pētījumu “Inovatīva pieeja sporta stundās pamatskolā (7. klase)”, darba vadītāja asoc. prof. Inta BULA-BITENIECE.

Konferencē piedalījās 7 LSPA studenti. Studentu prezentēto pētniecisko darbu pamatvirzieni veltīti sporta fizioterapijai, pedagoģijai un treniņu metodikai. Pētījumi veikti tādos sporta veidos, kā fitnesā, riteņbraukšanā, svarbumbu sportā, vingrošanā un futbolā.

Konferencē darbus prezentēja:

Vārds Uzvārds

Darba vadītājs

Pētījuma nosaukums

2.vieta

Kristaps Būdenieks

prof. Viesturs Lāriņš

Palielināta krūšu kifotiskā liekuma samazināšana riteņbraucējiem

1.vieta

Edgars Getmančuks

prof. Leonīds Čupriks

Spēka izturības attīstīšana fitnesā ar svarbumbu sporta līdzekļiem

Edgars Ozols

doc. Zinta Galeja

Mugurkaula skriemeļu c6-th2 manipulācijas ietekme uz stāju, rumpja un augšstilba muskuļu funkcionālo stāvokli

Diāna Rutks

doc. Aleksandra Čuprika

Fitnesa treniņu specifika sievietēm

Dāvis Vegners

pētn. Mārtiņš Čampa

Kinezioloģiskās teipošanas ietekme uz amatieru līmeņa futbola spēlētāju lēciena augstumu

3.vieta

Līga Irmane

asoc.prof. Inta Bula-Biteniece

Inovatīva pieeja sporta stundās pamatskolā (7. klase)

Kristīne Antone

prof. Agita Ābele

Baiļu pārvarēšanas iespējas sporta vingrošanā riska elementu izpildē 10. – 12. gadu vecām vingrotājam

Konferenci organizēja un darbus vērtēja LSPA Fizisko darbaspēju pētniecības laboratorijas vadītājs, pētnieks Edgars Bernāns sadarbībā ar zinātņu prorektoru, prof. Juri Grantu. Žūrijas komisijā strādāja arī Smagatlētikas katedras vadītājs, prof. Leonīds Čupriks,  LSPA 69. studentu zinātniskās konferences laureāts un jauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» dalībnieks Raivo Saulgriezis, kā arī LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja, vieslektore Ilze Āķe-Vīksne.

Konferences organizatori izsaka pateicību visiem dalībniekiem par dalību konferencē ar labi sagatavotajiem ziņojumiem, kā arī LSPA docētājiem par ieguldīto darbu jauno speciālistu sagatavošanā zinātniskajā darbā, bet žūrijas komisijai par jautājumiem un interesantajām diskusijām.

Studentu zinātniskās konferences mērķis ir popularizēt sporta zinātni studējošo vidū, kā arī sagatavot vispusīgu un radoši domājošu jauno sporta jomas speciālistu, kurš apguvis ne tikai augstskolās īstenotos studiju kursus, bet ieguvis pirmās zinātniski pētnieciskā darba iemaņas.

2017. gadā, LSPA 69. Studentu zinātniskajā konferencē uzvarēja 4.kursa students Dāvis Dzenis ar pētījumu “Pedalēšanas tempa optimizācija šosejas riteņbraucējiem” (darba vadītājs pētnieks Edgars Bernāns). Otro vietu ieguva Raivo Saulgriezis ar pētījumu “Soļu biežuma un garuma optimizācija sporta soļošanā” (darba vadītājs pētn. E.Bernāns). Bet trešo vietu izcīnija Linda Batņa ar pētījumu “Ēšanas traucējumi un traucēti ēšanas paradumi vieglatlētēm sievietēm” (darba vadītāja asoc.prof. Žermēna Vazne).

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv