Uz sākumu Jaunumi Studentiem REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJĀ STUDĒJOŠIE VEIC MĀCĪBU PĀRGĀJIENU DAUGAVGRĪVAS APKAIMĒ
REKREĀCIJAS KVALIFIKĀCIJĀ STUDĒJOŠIE VEIC MĀCĪBU PĀRGĀJIENU DAUGAVGRĪVAS APKAIMĒ Drukāt
Pirmdiena, 14 maijs 2018 10:18

700 3616Aprīļa izskaņā četrpadsmit Akadēmijas 3.kursa nepilna laika neklātienes un klātienes rekreācijas kvalifikācijas studenti, sadarbībā ar docenti Ingu Liepiņu, studiju kursa „Āra aktivitātes” ietvaros, organizēja un piedalījās 15 kilometrus garā kājnieku pārgājienā ”Latvijas daba un vēsture, tepat - Daugavgrīvā”.

“Mēs ar savu pārgājienu iestaigājām Latvijas 100 gadu jubilejas takas. Katrs Latvijas gabaliņš, stūrītis, ko apskatām un iepazīstam, vai uzzinām ko jaunu par mūsu zemes vēsturi – dara godu mūsu Latvijai. Mīlam un cienām savu Zemi, valsti, cilvēkus, kuri šeit dzīvo un strādā,” emocijās dalījās neklātienē studējošā pārgājiena dalībniece Linda Štrikere.

“Lai pārgājiens būtu jautrāks un interesantāks, kopā ar mums cauri Bolderājai uz Daugavgrīvu kājoja pasākuma leģendas - admirālis Bolderbārda un ģenerālis Bolderkāja, kuri iepazīstināja ar savām dienesta un cīņu takām, jo īpaši Daugavgrīvas cietoksnī,” pastāstīja Štrikere.

Daugavgrīvas apvidus galvenās dabas bagātības ir jūras piekraste ar teju 14 km garu, baltu smilšu liedagu un kāpām, kā arī Latvijas dižupju – Daugavas un Lielupes, ietekām jūrā. Apkaimē atrodamas bioloģiski augstvērtīgas pļavas un daudzas reti sastopamas un aizsargājamas dzīvnieku un augu sugas. Šo vietu šķērso Baltijas un Baltās jūras putnu migrācijas ceļš, bet uz Latvijas lielākās salas – Buļļu salas, atrodas Daugavgrīvas cietokšņa bastions.

Pārgājiena maršruts sākās Daugavgrīvā, Valentīna Pinkuļa ielā ar iepazīšanās rotaļas ”Sveiks, kaimiņ!” izspēli, kas radīja draudzīgu noskaņojumu.

Pirmais apskates objekts bija Daugavgrīvas palienu pļavas ar putnu novērošanas torni, kam sekoja putnu vērošanas takas līkloči. Tālāk ceļš aizvijās līdz Daugavgrīvas Baltajai kāpai un Daugavgrīvas molam ar bāka. Pie Baltās Daugavgrīvas bākas  noslēdzās pārgājiena pirmā daļa.

Tālāk studējošie devās apskatīt Daugavgrīvas cietoksni, kur ieturēja admirāļa Bolderbārdas sarūpēto maltīti un izspēlēja ģenerāļa Bolderkājas spēles.

Kā atzina pārgājiena dalībnieki - topošie rekreācijas speciālisti, šādas aktivitātes ir lieliska iespēja pilnveidot zināšanas par rekreācijas resursu daudzveidību Latvijā, kā arī, gūt praktisku pieredzi kājnieku pārgājiena organizēšanā un vadīšanā.

Paldies visiem pārgājiena dalībniekiem par kopā pavadīto laiku!  Paldies LSPA profesorei Dainai Kraukstai un docentei Ingrīdai Smukai, par piedalīšanos pārgājienā!

Informāciju sagatavoja:
pārgājiena vadītāja, LSPA nepilna laika neklātienē studējošā Linda Štrikere
Foto: Raitis Plauks

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv