Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes 45 LSPA PĀRSTĀVJI PIEDALĪJUŠIES 11.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ TARTŪ
45 LSPA PĀRSTĀVJI PIEDALĪJUŠIES 11.BALTIJAS SPORTA ZINĀTNES KONFERENCĒ TARTŪ Drukāt
Sestdiena, 28 aprīlis 2018 14:00

IMG 9954 2

No 2018.gada 25. līdz 27.aprīlim, 45 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas mācībspēki un studējošie piedalījās 11.Baltijas sporta zinātnes konferencē Tartū (Igaunija). Konferencē tikās vairāk nekā 150 Baltijas un citu Eiropas valstu sporta zinātnes, sporta medicīnas, fizioterapijas un veselības aprūpes eksperti, lai apspriestu aktuālos pētījumu virzienus sporta nozarē, dalītos ar praktiskā darba pieredzi, kā arī popularizētu starpdisciplināru pieeju sporta zinātnes attīstībai.

Šogad konferencē prezentēti vairāk nekā 130 zinātniski pētnieciskie darbi četros virzienos:
- Vingrinājumu fizioloģija
- Treniņš un sniegums
- Pedagoģija, sociālie aspekti un vadība sportā
- Fizioterapija un ar veselību saistītas fiziskās aktivitātes

Konferences plenārsēdē – 27.aprīlī, LSPA zinātņu doktore Aleksandra ČUPRIKA uzstājās ar ziņojumu par fiziskā kapitāla veicināšanu fitnesā, kas ļauj precīzi analizēt un mērīt cilvēkam nepieciešamās investīcijas veselīga dzīvesveida īstenošanā caur fitnesa aktivitātēm, lai panāktu uzlabojumus cilvēku veselībā un veicinātu viņu sociālo labklājību un vērtību sabiedrībā.

No LSPA ar mutiskajiem referātiem konferencē piedalījās 15 LSPA pārstāvji, tai skaitā LSPA profesori Andra Fernāte, Juris Grants, Viesturs Lāriņš, Inese Pontaga, asociētā profesore Inta Bula-Biteniece, LSPA zinātņu doktori Kalvis Ciekurs, Ingrīda Smukā, Signe Luika u.c..

12 LSPA jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti konferencē piedalījās ar konkursa referātiem, kurus vērtēja kompetenti nozaru speciālisti. No LSPA piedalījās – Edgars BERNĀNS, Mārtiņš ČAMPA, Irina BOGDANOVIČA, Agris PEIPIŅŠ, Marina RJABOVA, Igors SIMINAITIS, Einārs PIMENOVS, Katrīna VOLGEMUTE, Iveta KALNIŅA, Alina KURMELEVA, Karina OSTROVSKA un Agris LIEPA

Noslēdzoties 11.Baltijas sporta zinātnes konferencei,  ar uzvarētāju goda rakstiem un naudas balvām svinīgi sveikti 4 labākie jaunie sporta zinātnieki un augstskolu doktoranti no Baltijas valstīm, kuri piedalījās konferences darbu  konkursā. Uzvarētāju vidū ir arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) doktorants Igors SIMINAITIS. I.Siminaiša pētnieciskais darbs “Elpošanas apgrūtināšanas ietekme uz organisma funkcionalitāti triatlonā” par labāko atzīts zinātniskā darba sekcijā “Treniņš un sniegums”, 10 jauno zinātnieku konkurencē.

KONFERENCES DARBA PROGRAMMA

11. Baltijas sporta zinātnes konferenci rīkoja Tartu Universitāte un Baltijas sporta zinātnes asociācija. Baltijas sporta zinātnes konference Tartū notika ceturto reizi.

IMG 9947IMG 0212IMG 9995IMG 0121IMG 9957Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv