Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA PREZENTĒTA LEĢENDĀRĀ TRENERA UN PEDAGOGA VALENTĪNA MAZZĀLĪŠA PIEMIŅAI VELTĪTĀ GRĀMATA “LIELAIS LIKTENIS”
LSPA PREZENTĒTA LEĢENDĀRĀ TRENERA UN PEDAGOGA VALENTĪNA MAZZĀLĪŠA PIEMIŅAI VELTĪTĀ GRĀMATA “LIELAIS LIKTENIS” Drukāt
Trešdiena, 11 aprīlis 2018 08:15

IMG 9560 29.aprīlī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), notika leģendārā šķēpa metēju trenera un pedagoga Valentīna Mazzālīša piemiņai veltītās grāmatas “Lielais liktenis” prezentācija, kuras autors un sastādītājs ir Ilgvars Forands.

“Jaunajā izdevumā izmantoti Mazzālīša oriģinālie pierakstu materiāli, nemainot viņa rakstības stilu un domas, tikai sistematizējot grāmatai rakstītos materiālus,” stāsta grāmatas “Lielais liktenis” autors un sastādītājs Ilgvars Forands.

Svinīgajā pasākumā piedalījās LSPA vadība – Jānis Žīdens, Juris Grants, Andra Fernāte, Uldis Grāvītis, Jānis Lanka, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča, Olimpiskais čempions kanoe airēšanā, Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents Ivans Klementjevs, Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, Valentīna Mazzālīša tuvinieki, bijušie studenti un audzēkņi.

Grāmatas prezentācijā I.Forands pastāstīja, ka visa Mazzālīša dzīve tika veltīta sportam un šķēpa mešanai: “Diemžēl, Valentīns mūžībā aizgāja, nepabeidzis savu grāmatu par šķēpa mešanu. Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta (tagad LSPA) 13. izlaiduma 13. grupa, kuras audzinātājs viņš bija, ar ģimenes piekrišanu nolēma viņa pierakstus un grāmatas manuskriptu nodot man, kā bijušam audzēknim un augstskolas darba kolēģim, lai es iepazītos, sistematizētu un izmantotu to grāmatā par mūsu audzinātāju.”

Grāmata nopērkama visās Jāņa Rozes apgāda grāmatnīcās.

ZINĀŠANAI:
Valentīns Mazzālītis
 (1930. – 2017.) bijis ilggadējs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (agrāk – LVFKI) docētājs un Vieglatlētikas katedras vadītājs, daudzu šķēpa metēju audzinātājs, leģendārā Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša treneris. 2005. gadā saņēmis Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu.

1954. gadā absolvējis LVFKI. Laikā no 1954. līdz 1990. gadam bijis LVFKI docētājs, Vieglatlētikas katedras vadītājs, prodekāns un dekāns. Laikā no 1963. līdz 1965. gadam Valentīns Mazzālītis veica PSRS izlases vecākā trenera pienākumus šķēpa mešanā. Viņa audzēknis Jānis Lūsis izcīnījis visu triju kalumu Olimpisko spēļu medaļas.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas
sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv