Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA APMĀCĪTI PIRMIE 20 MILITĀRIE SPORTA INSTRUKTORI
LSPA APMĀCĪTI PIRMIE 20 MILITĀRIE SPORTA INSTRUKTORI Drukāt
Otrdiena, 06 marts 2018 19:13

IMG 9179

Ar svinīgu apliecību saņemšanu, 2.martā, noslēgusies pirmā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) īstenotā profesionālās pilnveides izglītības programma sportā, kurā 20 Nacionālo bruņoto spēku karavīri divus mēnešus pilnveidoja zināšanas vispārējā fiziskajā sagatavošanā un cēla profesionālo kvalifikāciju dienesta vajadzībām.

"Programmas dalībnieki ļoti intensīvas mācību apguves apstākļos smēlušies plašu zināšanu klāstu sporta zinātnē un, pats galvenais, guvuši saprati par to, kā organizēt pareizas vispārējās fiziskās sagatavošanas nodarbības saviem armijas biedriem,” izsniedzot apliecības, norādīja LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens.

“Mums visiem šis bija liels izaicinājums! Turpmāk, ar programmas dalībniekiem un pasniedzējiem, diskutēsim par programmas pilnveidošanas iespējām, lai nākamās mācības padarītu vēl kvalitatīvākas un pilnīgākas," uzsvēra Žīdens.

Savukārt Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors, pulkvedis Valts Āboliņš atzina, ka: “LSPA un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta kluba pilotprojekts ir pilnībā attaisnojies un militāro sporta instruktoru sagatavošana nepieciešama arī turpmāk.”

Arī programmu apguvušie karavīri apstiprināja, ka šis bijis ļoti saturisks un interesants mācību laiks.

“Katrs no mums ieguva jaunas zināšanas, jaunu pieredzi. Mūsu grupai izdevās nodibināt labu kontaktu ar Akadēmijas mācībspēkiem, kuri visi kā viens bija savas jomas speciālisti ar augstu kompetences līmeni. Tagad mūsu uzdevums ir nodot šīs zināšanas saviem armijas biedriem, praktizēt tās un neapstāties, pielāgojot sporta nodarbības dienesta ikdienai un darba specifikai,”  programmu apguvušo karavīru vārdā teica NBS Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras ūdenslīdēju komandas seržants Sergejs Juhno.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Aizsardzības ministrijas un LSPA noslēgto sadarbības līgumu, LSPA mācībspēki NBS karavīriem  nodrošina teorētisko un praktisko mācību programmu ar ievirzi fitnesā, kā arī sporta treniņu teorijā, sporta pedagoģijā, sporta psiholoģijā, anatomijā, sporta fizioloģijā, sporta medicīnā, kā arī higiēnā un uzturā. LSPA piecu gadu laikā veiks 100 militāro sporta instruktoru apmācību.

Mācību programmu nodrošina LSPA profesori – Agita Ābele, Inese Pontaga, Leonīds Čupriks, asociētie profesori Inta Bula-Biteniece, Zane Pavāre, kā arī docētāji Vineta Antiņa, Germans Jakubovskis un Pārsla Krūmiņa. Praktiskās nodarbības fitnesā vada LSPA docente Aleksandra Čuprika un Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente Kristīne Vederņikova, vingrošanā – LSPA docētāja Diāna Krafte, vieglatlētikā – LSPA docente Sandra Škutāne.

LSPA profesionālās pilnveides izglītības programma “Pamatzināšanas sporta trenera „C” kategorijas sertifikāta iegūšanai” ir licencēta Izglītības kvalitātes valsts dienestā 2017. gada 27. novembrī.

 

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv