Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Latvijas studentu atklātās ziemas meistarsacīkstes vieglatlētikā 2011.gada 21. – 22.janvārī
Latvijas studentu atklātās ziemas meistarsacīkstes vieglatlētikā 2011.gada 21. – 22.janvārī Drukāt
Pirmdiena, 24 janvāris 2011 09:48

Beigušās ikgadējās ziemas sezonas studentu sacensības vieglatlētikā, kurās līdzās 10 augstskolu studentu komandām startēja arī 19 Latvijas sporta skolu/klubu komandas. Sākuma pieteikumā no augstskolām bija pieteiktas 50 studentes un 78 studenti, savukārt no sporta skolām/klubiem – 46 sportistes un 98 sportisti. Diemžēl vairāki spēcīgi sportisti uz startu neizgāja veselības problēmu dēļ.

 

Vislabāk veicās Latvijas Universitātes sportistiem. LSPA studentiem bija jāpiedalās sacensību tiesāšanā, līdz ar to 20 studenti nevarēja startēt. Tomēr tie, kuri startēja, spēja sagādāt patīkamus brīžus sev, saviem treneriem un atbalstītājiem.

Sieviešu konkurencē līdzās 2010.gada šo sacensību uzvarētajai Aigai Grabustei 60m barjerskrējienā startēja LSPA 1.st.g. studente Līva RUBEZE un ar rezultātu 10,14sek. Ieguva 6.vietu.

60m skrējienā neapšaubāma līdere bija Jekaterina Čekele un LSPA studentes konkurenci viņai nespēja radīt. Pēc priekšskrējienu rezultātiem LSPA 1.prof.st.g. studente Marlēna REIMANE ar sasniegto rezultātu 7,96sek. iekļuva „B” finālā, bet uz startu neizgāja. 12.vietā Līva RUBEZE – 8,18sek., pārējās studentes trešajā desmitā.

600m skrējienā uzvarēja LSPA 3.stud.g. studente Jolanta LIEPIŅA – 1:43,10min., kas ir jauns sportistes personiskais rekords. Ceturtā šajā distancē bija 1.stud.g.studente Gunita ŠALE – 1:45,78min., lai gan sportiste startēja vājākajā skrējienā, kurā arī uzvarēja.

3000m distancē nestartēja Poļina Jeļizarova, kā arī daudzas citas sportistes uz starta dažādu iemeslu dēļ neizgāja, par uzvarētāju kļuva Anete Midrijāne, kura visu distanci veica vientulībā, tālu priekšā pārējām dalībniecēm. 1.stud.g.studente Evija REINE izcīnīja 2.vietu, sasniedzot rezultātu 14:22,25min., kas ir gandrīz par 4 minūtēm vājāks nekā sacensību uzvarētājai šajā distancē.

Tāllēkšanas sacensībās piedalījās divas no māsām Grīvām – Lauma pārstāvēja LSPA un Gundega - Ventspils Augstskolu, bet Māra startēja sacensībās ASV. Tradicionāli stabili katrā lēcienā lecot pāri 6 metriem, par sacensību uzvarētāju kļuva Lauma GRĪVA – 6,19m.

300m skrējienā dubultuzvaru izcīnīja mūsu akadēmijas studentes: 1.vietā  1.prof.st.g. studente Marlēna REIMANE – 41,58sek. (jauns sportistes personiskais rekords), 2.vietā 1.st.g.stud. Līva RUBEZE – 43,23sek.. 1.st.g.studentes Paula Rozenvalde un Evija Reine ierindojās otrajā desmitā.

1000m skrējienā 4.vietu ieguva 3.st.g.studente Jolanta LIEPIŅA – 3:06,82min., par gandrīz 6 sekundēm labojot personisko rekordu. Par sacensību uzvarētāju šajā disciplīna kļuva Poļina Jeļizarova.

Augstlēkšanas sacensībās, pārvarot 1,70m augstumu, 3.vietu izcīnīja LSPA 2.st.g.studente Jeļena FEŅUKA, par uzvarētāju kļuva Nataļja Čakova, kura lēca par 12cm augstāk.

Trīssoļlēkšanas un lodes grūšanas sacensībās LSPA studentes nebija pieteiktas.

Vīriešu konkurencē 60m barjerskrējienā pagājušajā gadā izcīnīto meistarsacīkšu uzvarētāja nosaukumu neizdevās nosargāt LSPA 2.stud.g.studentam Jānim Jansonam. Par uzvarētāju kļuva Staņislavs Olijars, kurš pirmo reizi pēdējo gadu laikā startēja arī finālskrējienā, trešais Jānis JANSONS – 8,14sek. (jauns sportista personiskais rekords).

60m skrējienā uzvarēja Elvijs Misāns, LSPA studenti palika otrajā – piektajā desmitā.

600m skrējienā uzvarēja LU students Dmitrijs Jurkevičs. Labākais no LSPA studentiem bija 1.st.g.students Pauls ĀRENTS – 1:25,69min., septītais 1.prof.st.g. students Juris ZILVERS – 1:26,68min. (jauns sportista personiskais rekords).

3000m skrējienā LSPA studenti nebija pieteikti.

Tāllēkšanas sacensībās goda pjedestāls tāds pats kā 60m skrējienā – uzvara Elvijam Misānam. LSPA 3.st.g.students Artūrs Rozenbahs ar 6,45m tālu lēcienu septītais, bet 2.st.g.students Guntars RUSECKIS sacensības beidza bez rezultāta.

Vislielāko prieku pirmās dienas sacensību programmā sagādāja LSPA 2.līm.prof.st.progr.studnets Mareks ĀRENTS – 5,35m, jauns sportista personiskais rekords. Ceturtais LSPA 1.st.g.students Ingus ZOLBERGS – 3,60m.

300m skrējienā LSPA studentu uzvārdi atrodami otrā desmit vidū un trešajā desmitā.

1000m skrējienā par uzvarētāju kļuva LSPA absolvents Jānis Razgalis, labākais no LSPA studējošajiem bija 1.prof.st.g.students Juris ZILVERS – 2:38,82min. (jauns sportista personiskais rekords).

Trīssoļlēkšanas sacensībās, uzvarētājam Elvijam Misānam zaudējot 3,18m, 4.vietā LSPA 2.st.g.students Jānis STASJUKEVIČS – 12,95m.

Augstlēkšanas sacensībās ar jaunu personisko rekordu 2,15m LSPA 1.st.g.students Jānis JANSONS. Tāds pats rezultāts ir arī sacensību uzvarētajam Normundam Pūpolam, tikai sasniegts otrajā mēģinājumā. Jānis šo augstumu veica tikai ar trešo mēģinājumu. 2,18m augstumā novietoto latiņu abiem sportistiem pārvarēt neizdevās.

Lodes grūšanas sacensībās veselības problēmu dēļ nestartēja Māris Urtāns. Par sacensību uzvarētāju tāpat kā pirms gada kļuva LSPA maģistratūras 2.st.g.students Oskars VAISJŪNS – 16,76m. Kā daudzcīņniekam pienākas Jānis JANSONS startēja arī lodes grūšanas sacensībās – 12,52m un izcīnīta 6.vieta, septītais LSPA 3.st.g.students Artūrs PRIŽEVOITS – 12,40m.

Papildus informācija atrodama: www.studentusports.lv, www.parsportu.lv, www.lat-athletics.lv

Apsveicam studentus ar startu pirmajās šīs ziemas sezonas sacensībās!

PALDIES studentiem, kuri piedalījās sacensību tiesāšanā!

Informāciju sagatavoja: S.Škutāne

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv