Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA JAUNAJIEM PĒTNIEKIEM IZCILA DEBIJA KONKURSĀ "RESEARCH SLAM"
LSPA JAUNAJIEM PĒTNIEKIEM IZCILA DEBIJA KONKURSĀ "RESEARCH SLAM" Drukāt
Piektdiena, 09 februāris 2018 06:44

40148821181 be52560958 zJauno zinātnieku konkursa «ResearchSlam 2018» noslēdzošā atlases kārta notika 7. februārī klubā «Četri balti krekli». Tajā, par vietām finālā, sacentās 4 doktoranti/doktorantūras absolventi un 4 maģistranti/maģistrantūras absolventi no četrām Latvijas augstskolām. Pirmo reizi konkursā piedalījās pārstāvji no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), kuri ar viegli saprotamiem un atraktīviem stāstījumiem par saviem pētījumiem sniedza skatītājiem un žūrijai ieskatu aktualitātēs sporta zinātnē. No LSPA konkursa atlases kārtā piedalījās Raivo SAULGRIEZIS un Dāvis DZENIS.

Dāvis Dzenis (LSPA, maģistrants), uzstāšanās: Mīties ātrāk vai lēnāk?

Raivo Saulgriezis (LSPA, maģistrants), uzstāšanās: Lidojošie soļotāji sportā

40148734731 d37675141b z 1

39249674865 a8fd62f880

 

 

Dalībnieku uzstāšanos vērtēja gan žūrija, gan skatītāji. Žūrijas sastāvā šoreiz bija «ResearchSlam 2016» finālists Nikolajs Oborins, Latvijas Studentu apvienības Zinātnes fonda koordinatore Anda Barkāne, AS «Swedbank» pārdošanas un mārketinga daļas pārstāvis Kārlis Kravis, RTU Zinātniskās darbības projektu nodaļas vadītāja Sandra Vasiļevska un RTU Doktorantu studiju nodaļas vadītājs Lauris Bisenieks. Savukārt, skatītāji savu viedokli aktīvi izteica, uzdodot dažādus jautājumus un balsojot par savu favorītu.

Dalībnieki bija sagatavojuši interesantas prezentācijas, līdz ar to pasākums izvērtās aizraujošs un pozitīvām emocijām bagāts. Dalībnieki stāstīja gan par soļotāju un velosipēdistu optimālāko sportošanas tehniku, gan par lidojumu drošības uzlabošanu, gan arī par informāciju, ko var atklāt cilvēka ribas. Katru uzstāšanos papildināja diskusija ar žūrijas un skatītāju jautājumiem.

Šoreiz žūrijas un skatītāju viedoklis tikai nedaudz atšķīrās, un kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru guva RTU doktorants Ēvalds Urtāns ar stāstījumu par robotiem, kas spētu uzkopt māju. Otrajā vietā palika LU doktorantūras absolvente Inga Retiķe ar uzstāšanos par avotu ūdens kvalitātes noteikšanu. Abi dalībnieki turpinās sacensības finālā, kur uzstāsies atkārtoti.

Trešā atlases kārta bija noslēdzošais klātienes atlases posms. Un šobrīd ir zināmi seši šīs sezonas konkursa «ResearchSlam» finālisti: Pauls Irbins (RTU), Guna Ringa-Karahona (Latvijas Lauksaimniecības universitāte), Ingus Pērkons (LU), Māra Pudāne (RTU), Ēvalds Urtāns (RTU) un Inga Retiķe (LU).

Vēl vienam dalībniekam būs iespēja iekļūt finālā atlases kārtā interneta vidē, kas sāksies 12. februārī «ResearchSlam» Facebook lapā.

Savukārt visi septiņi šīs sezonas finālisti cīnīsies par interesantām nominācijām un galvenajām balvām konkursa fināla pasākumā, kas notiks 14. martā.

“Research Slam” konkursa mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar pētījumiem un zinātnisko darbu, ko veic Latvijas jaunie zinātnieki viegli uztveramā, interesantā un saistošā veidā. Konkurss notiek jau 6 gadu. Lai konkursu padarītu vēl aizraujošāku, dalībniekiem būs iespēja sacensties ne tikai par galvenajām balvām, bet arī par dažādām nominācijām.

www.researchslam.com

Paldies LSPA Informātikas un biomehānikas katedrai, īpaši tās pētniekam Edgaram BERNĀNAM, par atbalstu, iniciatīvu un studentu iedrošināšanu piedalīties konkursā.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Foto: Eduards LAPSA

40148794041 2b6a6fc024 z

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv