Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA PĀRSTĀVJI PIEDALĀS “SKOLA 2030” EKSPERTU FORUMĀ PAR SPORTA STUNDU MĒRĶI SKOLĀ
LSPA PĀRSTĀVJI PIEDALĀS “SKOLA 2030” EKSPERTU FORUMĀ PAR SPORTA STUNDU MĒRĶI SKOLĀ Drukāt
Ceturtdiena, 01 februāris 2018 14:53

fileLai Valsts izglītības satura centra (VISC)  koordinētajā projektā "Kompetenču pieeja mācību saturā", kura mērķis ir izstrādāt un vispārējās izglītības iestādēs ieviest jaunā mācību satura un pieejas piedāvājumu, 30.janvārī notika “Skola 2030” ekspertu forums "Vai skolā sports ir iespējams bez normatīviem?", kurā aktīvi darbojās arī LSPA mācībspēki un doktoranti.

Forumā piedalījās LSPA prorektori, profesori Andra FERNĀTE un Juris GRANTS, Sporta un treniņu teorijas, pedagoģijas, psiholoģijas un pedagoģisko prakšu katedras profesore Rasma JANSONEasociētā profesore Inta BULA-BITENIECE, kā arī LSPA doktoranti, šobrīd Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda AMANTOVA, Igora Miglinieka sporta skolas treneris Aleksandrs ASTAFIČEVS un Kristīne DZENE-LEKSE.

Sarunu ievadīja profesore Fernāte, Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Andris Mančass un Babītes vidusskolas skolēns Mareks Kojalovičs.

Viedokļu līderi un nozaru speciālisti diskutēja par jautājumiem - Vai skolā sports ir iespējams bez normatīviem? Kāds ir mācību priekšmeta "Veselība un sports" stundas mērķis? Kā skolēnu sniegums ir vērtējams mācību priekšmetā "Veselība un sports"?

VIDEO: Vai skolā sports ir iespējams bez normatīviem?

Šis forums ir daļa no septiņu viedokļu līderu un nozaru profesionāļu forumiem par jaunā mācību satura un pieejas piedāvājumu.

VISC paspārnē tiek pārskatīts vispārējās izglītības mācību saturs no pirmsskolas līdz 12. klasei. Tas tiek darīts, lai apgūstamais mācību saturs un sasniedzamie rezultāti skolēniem dažādos mācību priekšmetos nepārklātos, lai mazinātos līdzšinējā mācību satura sadrumstalotība un būtu nodrošināta saskaņota un pēctecīga zināšanu un prasmju apguve.

Viedokļu līderu forumi ir noslēdzošie pasākumi jaunā mācību satura un pieejas sabiedriskajā apspriešanā, kas noslēdzās 1. februārī. Kopš 2017.gada septembra mācību satura un pieejas pārmaiņas skaidrotas Latvijas skolu vadību komandām un to pedagogiem, visu pašvaldību mācību jomu koordinatoriem, Latvijas pašvaldību izglītības jomas vadītājiem un dažādu interešu grupu pārstāvjiem. Šajā laikā savus priekšlikumus izteikušas skolas un profesionālās organizācijas. Taču vietnē www.skola2030.lv/apspriesana komentārus var izteikt ikviens, arī tad, ja viņa profesionālā darbība nav saistīta ar izglītību.

Sabiedriskajai apspriešanai noslēdzoties un izglītības jomas ekspertiem izvērtējot visus priekšlikumus, Ministru kabinetā (MK), šī gada pavasarī, iesniegs pirmsskolas izglītības vadlīnijas, pamatizglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības standartu.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

FOTO: https://www.skola2030.lv/ 

SKOLA2030

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv