Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes ŠOGAD LSPA SLĒPOŠANAS KATEDRAS ZIEMAS NOMETNĒS PIEDALĪSIES 162 STUDENTI
ŠOGAD LSPA SLĒPOŠANAS KATEDRAS ZIEMAS NOMETNĒS PIEDALĪSIES 162 STUDENTI Drukāt
Ceturtdiena, 08 februāris 2018 13:02

Cross-country-skiersJau 28.janvārī 41 LSPA “Sporta zinātne” neklātienē studējošais un 7 Slēpošanas šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras docētāji, studiju programmas ietvaros, devušies uz 72. LSPA ziemas nometni Ērgļos.

Janvāra noslēdzošā nedēļa LSPA studentiem zīmīga ne tikai ar sesijas pārbaudījumiem, bet arī ar  ikgadējo Slēpošanas nometņu organizēšanu Ērgļos. Laikā no 28.janvāra līdz 25.februārim, studiju programmas ietvaros, Ērgļos notiks 3 ziemas nometnes ar mērķi studentiem iemācīt slēpošanas prasmes un nometņu mācību. Savukārt no 24. līdz 25.februārim Ērgļos savas slēpošanas prasmes papildinās LSPA darbinieki speciāli viņiem organizētās “Slēpošanas dienās”.

Pirmā nometne Ērgļos risināsies no 28. – 1.februārim. To apmeklēs 3.kursa neklātienes studenti, kuri studē programmā „Sporta zinātne”.

No 12. – 21.februārim nometni apmeklēs 67 3.kursa klātienes studenti programmā „Sporta zinātne” un 9 Slēpošanas katedras docētāji.

No 22. – 24.februārim ziemas nometne notiks 54 fizioterapijas 1.kursa studentiem.

LSPA ziemas nometņu bāzes vieta jau tradicionāli atrodas Ērgļu arodvidusskolas viesnīcā.

LSPA mājaslapas iekštīklā (lspa.lv) Jūs atradīsiet visu nepieciešamo informāciju un metodiskos norādījumus studijām nometnē  klātienes un neklātienes 3.kursa studentiem, kā arī metodiskos norādījumus un vērtēšanas kritērijus fizioterapijas studentiem, studiju kursā "Cikliskie sporta veidi – Distanču slēpošana". Neaizmirstiet apskatīt arī metodisko materiālu par nometņu projektu veidošanu.

LSPA Slēpošanas šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedras vadītāja, profesore Daina KRAUKSTA savā publikācijā “Ziemas nometnei 70 gadu” (pilns raksts žurnālā “Sports”, Nr.315)raksta:

“LSPA ir vienīgā augstskola Latvijā, kur studiju darbs tiek organizēts arī nometnē. Tā ir augstskolas specifikai neatņemama studiju procesa sastāvdaļa un vienlaikus tradīcija.

Nometne dod unikālu iespēju apgūt profesionālās kompetences kompleksi — reālā vidē un reālā praktiskajā darbībā. Nometne ir tā vieta, kur katram studentam atveras durvis uz kaut ko jaunu, kur studējošā personības iezīmes (raksturs, motivācija, vajadzības, emocijas, spējas, prasmes, mācīšanās un rīcība), sabiedrības un mācību vide funkcionē kā viens veselums.

Pirmā slēpošanas nometne, kā dienas nometne, notika 1946. gadā Mežaparkā. Nometnes ilgāku laiku tika organizētas atpūtas namā Cīrulīši, pionieru nometnē Gauja, Pipariņos, tūristu bāzē Sigulda, bet līdz šim visilgāk — 33 gadus — mācību treniņu bāzē Līčupe. Ar 2008. gada ziemu nometnes darbība sākas atpūtas kompleksā Rēķi, Madonas rajona Sarkaņu pagastā. No 2009. g. ziemas nometnes vieta ir Ērgļi.

Nometnes nav notikušas tikai divas reizes: 1957. g. — sniega trūkuma dēļ — un 1992. g., kad slēpošanas kurss tika pārcelts no pirmā studiju gada uz otro. Bijuši gadi, kad sniega bijis tik maz, ka nācies samazināt gan nometnes ilgumu, gan atteikties no kalnu slēpošanas un lēkšanas ar slēpēm no tramplīna. Distanču slēpošana mācīta vienmēr, bezsniega ziemās slēpošanas veidu tehnikas apguvei tika izmantoti imitācijas vingrinājumi, skrējiens apvidū ar un bez nūjām, vairāk notika teorētiskas un metodiskas nodarbības, bet praktiskajos darbos tika apgūta slēpošanas inventāra sagatavošana un kopšana.

Slēpošanas studijās šo gadu laikā ir notikušas būtiskas pārmaiņas gan studiju plānošanā, organizēšanā un norisē kopumā, gan programmas saturā un vērtēšanā.

Pozitīvas pārmaiņas ienesa jaunais studiju kurss — nometnes mācība, kas kā izmēģinājuma kurss tika realizēts 1999. g. gan otrā, gan trešā studiju gada studentiem, bet turpmāk ziemas nometnes laikā ik gadu. Tas devis pozitīvas pārmaiņas studentu atpūtas un brīvā laika organizēšanā, studējošo attieksmē, patstāvīgā darba veikšanā, savstarpējo attiecību uzlabošanā, studentu un mācībspēku sadarbības veicināšanā.

Ar jaunu pieeju raksturīgs deviņdesmito gadu vidus, kad slēpošanas teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās plaši sāka izmantot interaktīvās mācīšanas metodes, kas orientētas arī uz studentu sociālo prasmju attīstīšanu. Tiek aktualizēts studentu patstāvīgais darbs pedagoģisko prasmju pilnveidošanā, proti, slēpošanas stundu vadīšanā, sacensību un Ziemas dienu pasākumu organizēšanā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv