Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PIEMINOT 14 BRĪVĪBAS CĪŅĀS KRITUŠOS KADETUS, LSPA STUDENTI NOPELD TEJU 5 KILOMETRUS
PIEMINOT 14 BRĪVĪBAS CĪŅĀS KRITUŠOS KADETUS, LSPA STUDENTI NOPELD TEJU 5 KILOMETRUS Drukāt
Ceturtdiena, 23 novembris 2017 11:15

IMG 0792

Nacionālās Aizsardzības akadēmijas (NAA) kadeti 22.novembrī, ar 14 stundu ilgu peldējumu Nacionālo bruņoto spēku baseinā, pieminēja 14 Brīvības cīņās kritušos kadetus. Arī astoņi LSPA studenti jau otro gadu piedalījās piemiņas peldējumā, kurā no kopā nopeldētajiem 47 kilometriem pievarēja teju 5 kilometrus (precīzi – 4950m).

NAA kadetus peldējumā atbalstīja LSPA maģistrante Sinta SKURBA, 3.kursā studējošie Fjodors MJASOJEDOVS, Anna JURČENOKA, Georgs REŠETŅIKOVS, kā arī 2.kursa studenti Leonīds USOVS, Artjoms ŠIMANAUSKS un 1.kursa studenti Aleksandra RIBAKOVA un  Anastasija MURAŠKO. Minētie studenti ir topošie peldēšanas treneri.

Peldējums notika stafetes veidā, kuru aizsāka akcijas patrons, LSPA absolvējušais aizsardzības ministrs Raimonds BERGMANIS.

Pasākuma mērķis ir ne tikai pieminēt kritušos, bet arī vākt ziedojumus Lestenes baznīcas altāra atjaunošanai. 

Brīvības cīņās 1919.gadā, atkāpjoties uz Daugavas labo krastu un pie Vareļu mājām, krita 14 kadeti. Ik stunda no peldējuma bija veltīta vienam no kritušajiem 14 kadetiem. 14 stundu nepārtraukts peldējums bija organizēts kā stafete, brīvajā stilā, nopeldot 50 metrus un nododot stafeti nākamajam peldētājam.

peldejumam

Vislielākais PALDIES pasākuma galvenajam organizatoram un ieceres autoram kapteinim Ingum SILIŅAM, NAA Gaisa spēku studiju kursa priekšniekam.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA maģistrantūrā studējošo
peldējuma dalībnieci Sintu Skurbu

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv