Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes LSPA KOLEKTĪVS VEICIS IERAKSTUS VALSTS SIMTGADEI VELTĪTAJĀ TAUTAS SAIMES GRĀMATĀ
LSPA KOLEKTĪVS VEICIS IERAKSTUS VALSTS SIMTGADEI VELTĪTAJĀ TAUTAS SAIMES GRĀMATĀ Drukāt
Piektdiena, 17 novembris 2017 22:13

IMG 8340

17.novembrī Latvijas simtgadei veltītās Tautas saimes grāmatas projekta koordinatoram un Saeimas deputātam Aivaram MEIJAM svinīgi nodota grāmata, kurā apkopota informācija par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), kā arī veikti augstskolas kolektīva ieraksti un novēlējumi Latvijai 100 gadu jubilejā.

Vēsturisko brīdi ieskandināja LSPA dziedošās darbinieces un studentes, docentes Ingrīdas SMUKĀS vadībā, kuras ar tautasdziesmu “Ģērbies, saule, sidrabota” vēlēja labu ceļa vēju grāmatai!

A.Meija par vēstījuma rakstīšanu un koordinēšanu īpaši pateicās LSPA rektora palīdzei Mudītei RIMBENIECEI un vieslektorei Ilzei SPĪĶEI, kuras ieguldījušas milzīgu darbu vēsturiskās grāmatas sadaļas sagatavošanā par vienīgo, specializēto sporta augstskolu Latvijā.

LSPA vēsturisko liecību sagatavošana un darbinieku novēlējumu rakstīšana “Tautas saimes grāmatā” ilga 2017.gada rudenī. Kopīgā darbā aizpildītas teju 40 lappuses, kurās tiek vēstīts par Akadēmijai nozīmīgiem un vēsturiskiem notikumiem, kā arī rodami darbinieku un studentu personiskie ieraksti ar vēlējumiem un mīlestības apliecinājumiem savai valstij - Latvijai.

Minētais projekts ir Rīgas aktīvo senioru alianses iniciatīva un pienesums valsts simtgades jubilejai. Ikviens Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no vecumā, etniskās vai reliģiskās piederības, aicināts grāmatā rakstīt savus iespaidus un redzējumu, savu vēstījumu un rosinājumu mūsu Valstij. Veiktie ieraksti veidos tautas vēsturisko atmiņu un liecības par kopīgi noieto ceļu dažādos laikmeta griežos.

Grāmatas iecere ir parādīt dažādu Latvijas laikmetu ainas 100 gadu garumā, lai atklātos tautas plašais dzīves stāstu klāsts, kas, kā liecības, raksturo gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā.

Līdz Valsts zīmīgajai jubilejai plānots sarakstīt 25 grāmatas - arhivēt valsts iedzīvotāju viedokļus, stāstus, foto materiālus, zīmējumus vai citas radošas izpausmes. Paredzēts, ka katrā novadā, tostarp Rīgā, būs vismaz 5 grāmatas,  katrā 500 lapas, lapu izmērs -24X34 cm; grāmatas ir iesietas linaudekla vākos ar tumši sarkaniem burtiem. Katras grāmatas svars, pirms ierakstu veikšanas, ir 6 kilogrami.

Pirms Latvijas simtgades, grāmatu nodos Latvijas Valsts Nacionālajai bibliotēkai.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv