Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes PADOMNIEKU KONVENTS: LSPA VIEGLATLĒTIKAS MANĒŽAI STEIDZAMI NEPIECIEŠAMA RENOVĀCIJA
PADOMNIEKU KONVENTS: LSPA VIEGLATLĒTIKAS MANĒŽAI STEIDZAMI NEPIECIEŠAMA RENOVĀCIJA Drukāt
Otrdiena, 14 novembris 2017 17:13

IMG 8264

13.novembrī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Padomnieku konvents pieņēmis rezolūciju, kurā aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) atbalstīt LSPA centienus un rast finansējumu Augstskolas vieglatlētikas manēžas renovēšanai, kas atrodas sliktā tehniskā stāvoklī un būtiski atjaunošanas darbi tajā nav veikti kopš 1987.gada, kad ēka nodota ekspluatācijā.

LSPA rektors Jānis Žīdens skaidroja, ka jautājums par nepieciešamību veikt LSPA manēžas rekonstrukciju un renovāciju IZM un Saeimas Sporta apakškomisijā aktualizēts jau vairākus gadus. Ņemot vērā veiktos aprēķinus par manēžas renovācijas un siltināšanas darbiem nepieciešamo finansējumu, tika lūgts finansējums aptuveni 1,1 miljona eiro apmērā: “Lai arī problēma ir saasinājusies un situācija vērtējama gandrīz kritiski, tomēr atbalstu no minētajām institūcijām neesam saņēmuši.”

“Esmu pārliecināts, ka, renovējot manēžu, ieguvēji būsim mēs visi – gan studenti, gan docētāji, gan sporta sabiedrība kopumā. Tiks uzlabota studiju kvalitāte, veicināta sporta infrastruktūras attīstība Rīgā, kā arī paaugstināta LSPA konkurētspēja,” par esošo situāciju stāstīja Jānis Žīdens.

“Mūsu vieglatlētikas manēžu izmanto ne tikai Akadēmijas studiju procesa un mācību treniņu vajadzībām, bet arī  sporta skolu un klubu treniņu procesa nodrošināšanai. Diemžēl, šobrīd manēžu izmanto tikai bērnu un jauniešu treniņiem, lai gan iepriekš manēžā trenējās augstas klases sportisti, jo īpaši vieglatlētikas disciplīnās. Ēka ir ļoti sliktā stāvoklī, telpas ir novecojušas, inventārs nolietos, meklējam risinājumus, lai varam strādāt un trenēties modernās un sporta vajadzībām atbilstošās telpās,” informēja rektors.

LSPA vadība pastāstīja arī par LSPA akadēmisko, zinātnisko un administratīvo darbību no 2015.gada maija, kad notika iepriekšējā Padomnieku konventa sēde, līdz šim brīdim. Sēdē pārrunāta arī LSPA attīstības stratēģija laika posmam līdz 2020.gadam, diskutēts par nepieciešamību veidot LSPA docētāju grāmatu un metodiskās literatūras izdošanas fondu, kā arī apspriestas iespējas piesaistīt sporta studijām ārvalstu studentus ar Latvijas vēstniecību atbalstu.

LSPA Padomnieku konventa galvenais uzdevums ir konsultēt LSPA Senātu un rektoru augstskolas attīstības stratēģijas jautājumos.

13.novembra sēdē piedalījās Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas pilnvarotais vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš, konventa locekļi: 12.Saeimas deputāti Ivans Klementjevs un Aivars Meija, Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, Rīgas Tirdzniecības ostas “Komunālserviss” valdes priekšsēdētājs Ēriks ZaporožecsBurtnieku novada pašvaldības domes deputāts Kārlis Greiškalns, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības prezidents Daumants Znatnajs, Austris Vasips un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāvji - rektors Jānis Žīdens, Zinātņu prorektors Juris Grants, Studiju prorektore Andra Fernāte, Senāta priekšsēdētājs Uldis Grāvītis un programmas „ERASMUS+” koordinators Uldis Švinks.

LSPA padomnieku konventā līdzdarbojas arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Latvijas Atjaunojamās enerģijas konfederācijas prezidents Jevgeņijs Kisiels, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiešu sociālā fonda vadītāja Uļjana Semjonova, uzņēmēji Juris Dalbiņš un Ziedonis Čevers, LSPA rektora padomnieks Anrijs Brencāns, Latvijas Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs Ilgvars Forands, Apgāda ”Jumava” Valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv