Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA STUDENTI SOČOS AIZSTĀV EIROPAS GODU PIRMAJĀ STUDENTU STARPKONTINENTU FUTBOLA TURNĪRĀ
LSPA STUDENTI SOČOS AIZSTĀV EIROPAS GODU PIRMAJĀ STUDENTU STARPKONTINENTU FUTBOLA TURNĪRĀ Drukāt
Pirmdiena, 30 oktobris 2017 15:29

eDGARS jURGISNo 15. līdz 21. oktobrim Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) 2. kursa studenti Edgars LĀCIS un Jurģis ZUMBERGS, Sočos (Krievija) piedalījās XIX Studentu un Jauniešu Festivālā, kur pārstāvēja Eiropas studentu izlases komandu futbolā. Studentu futbola turnīrs starp kontinentiem “Meet the World Cup 2018” festivāla ietvaros notika pirmo reizi.

Turnīrā piedalījās 6 komandas – Amerika, Āfrika, Āzija, Eiropa, Starptautiskā Studentu Futbola Apvienība (ISFU) un Krievija.   

E.Lācis un J.Zumbergs turnīrā pārstāvējtajā Eiropas izlases komandai palīdzēja izcīnīt otro vietu, finālā piekāpjoties vienīgi Krievijas izlases komandai, pēcspēles sitienu sērijā.

LSPA studenti E.Lācis un J.Zumbergs atzina, ka šāda starptautiska pieredze dod iespēju paskatīties, kā citās pasaules vietās attīstās futbols, cik profesionāli un kompetenti ir spēlētāji savās pozīcijās. Abi studenti uzsver, ka šāds starpkontinentu futbola turnīrs ir ļoti vērtīgs, jo iepazīti jauni draugi un gūta vērtīga pieredzes apmaiņa futbola attīstībai, lai pilnveidotu sevi profesionāli, kā arī iegūtās zināšanas un jaunus kontaktus izmantotu gan personības izaugsmē, gan turpmāk strādājot futbola nozarē.

Eiropas futbola komanda, ar abiem izlasē iekļautajiem LSPA studentiem, turnīru sāka pret ISFU, kurā ar rezultātu 1:0 uzvarēja Eiropas izlase, un vārtu guvumam rezultatīvu piespēli atdeva J.Zumbergs. Jau nākamajā dienā notika otrais mačs pret Āfrikas izlases komandu, kur, ar ļoti labu komandas sadarbību un tehnisku spēli, Eiropas izlase uzvarēja 4:1. Šajā spēlē J.Zumbergs atzīmējās ar vārtu guvumu. Visbeidzot Eiropas izlases futbolisti turnīra finālā stājās pretī Krievijas izlases futbolistiem, kur spraigā cīņā pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu rezultātu - 2:2. J. Zumbergs izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles sitienu sērijā. Šoreiz veiksme nostājās Krievijas futbolistu pusē, izcīnot “Meet the World Cup 2018” uzvarētāju kausu.

Turnīrā katrai komandai bija piešķirti izcili treneri, kuri agrāk paši bija spēlējuši augstākajās pasaules futbola līgās vai trenējuši augsta līmeņa futbola klubu komandas, vai nacionālas futbola izlases. Eiropas izlasi, trenēja bijušais Kazahstānas izlases un daudzu Krievijas futbola klubu augstāko līgu treneris Jurijs KRASNOŽANS.

Starptautiskais studentu futbola turnīrs notika, jo daudzviet pasaulē ir studentu futbola līgas, bet nav savstarpēji turnīri, kā, piemēram, Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) Pasaules kauss vai Eiropas čempionāti. Lai popularizētu arī studentu futbolu, Sočos tika aizsākts starptautiskā studentu futbola turnīra tradīcija, kas ir kā ievada pasākums 2018.gadā gaidāmajam FIFA Pasaules kausam futbolā, Krievijā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA 2.kursa studenti, festivāla dalībnieki

Jurģis Zumbergs, 
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Edgars Lācis, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
sadarbībā ar LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāju
Ilzi Āķi-Vīksni

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv