Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes DOCENTE SIGNE LUIKA STARPTAUTISKĀ SPORTA SKOLOTĀJU UN TRENERU KONGRESĀ PREZENTĒ PROJEKTA “SPORTO VISA KLASE” PĒTĪJUMA REZULTĀTUS
DOCENTE SIGNE LUIKA STARPTAUTISKĀ SPORTA SKOLOTĀJU UN TRENERU KONGRESĀ PREZENTĒ PROJEKTA “SPORTO VISA KLASE” PĒTĪJUMA REZULTĀTUS Drukāt
Otrdiena, 24 oktobris 2017 13:31

IMG 9408 2No 19. – 22.oktobrim, Antālijā (Turcija), norisinājās Turcijas Nacionālās sporta skolotāju asociācijas organizētais 9. Starptautiskais sporta skolotāju un sporta treneru kongress, kurā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pārstāvēja Vadības un komunikācijas zinātnes katedras vadītāja, docente Signe LUIKA, kura dalījās pieredzē par Latvijas Olimpiskās komitejas un LSPA projekta “Sporto visa klase” pētījuma rezultātiem.

Kongresā piedalījās vairāk nekā 300 sporta nozares profesionāļi, kuri dalījās ar labas prakses piemēriem un jaunākajiem sporta zinātnē un pedagoģijā veiktajiem pētījumiem. Kongresa laikā tika apspriestas tēmas par fizisko aktivitāšu nozīmi sabiedrības veselībā; drošību sporta aktivitātēs; pedagoga lomu fizisko aktivitāšu nodrošināšanā visos vecumposmos un citām ar sporta nodarbībām saistītām tēmām.

Jau ziņots, ka 2014.gadā Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Latvijas skolās uzsāka projektu “Sporto visa klase”. Projekts paredz iesaistīto klašu  skolēniem katru nedēļu nodrošināt metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā.

Nodarbības notiek saskaņā ar LSPA speciālistu Intas Immeres, Pāvela Udodova (futbols) un Olitas Āboliņas (peldēšana) izstrādātu metodisko materiālu, kas saskaņota ar attiecīgo sporta veidu federācijām.

Pēc LOK pasūtījuma, LSPA speciālisti, Zintas Galejas vadībā, veica iesaistīto skolēnu vispārējo fizisko spēju un stājas novērtējuma pārbaudi (vienu pārbaudi projekta sākumā, otra noslēgumā), kā arī projektā iesaistīto dalībnieku aptauju, ko īstenoja LSPA docente Signe LUIKA. Fizisko spēju novērtējuma pārbaudēm un to salīdzināšanai, katrā skolā tika piesaistīta kontrolgrupa, jeb projektā neiesaistīta klase.

Projekta “Sporto visa klase” mērķis ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu un noteikt nepieciešamo finanšu resursu apjomu projekta īstenošanai vienai klasei mācību gada laikā. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un stāju, tādejādi novērtējot projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Plašāka informācija par kongresu skatāma: http://tubed2017.org/eng/?p=home

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv