Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA ZINĀTNIEKU NAKTI APMEKLĒ TRĪS REIZES VAIRĀK INTERESENTI NEKĀ PĒRN
LSPA ZINĀTNIEKU NAKTI APMEKLĒ TRĪS REIZES VAIRĀK INTERESENTI NEKĀ PĒRN Drukāt
Pirmdiena, 02 oktobris 2017 09:51

20170929 193928 3Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) līdzīgi kā 300 citās Eiropas pilsētās 29. septembrī norisinājās Zinātnieku nakts, kuras mērķis šogad bija apmeklētājus iepazīstināt ar zinātniskajām inovācijām. Akadēmijas piedāvātā Zinātnieku nakts programma guva negaidīti lielu interesi un atsaucību! LSPA apmeklēja vairāk nekā 600 interesenti, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada.

Jau pirmajās pasākuma minūtēs LSPA telpās ieradās liels skaits apmeklētāju, kuri ar lielu entuziasmu devās izmēģināt sporta zinātnes staciju plašo piedāvājumu klāstu. Pirmie apmeklētāji - skolēni no Madonas novada, vispirms iemēģināja slēpošanas un airēšanas ergometrus. 12 gadīgā Liene pastāstīja, ka nebija gaidījusi tik interesantas aktivitātes: “Esmu sajūsmā par iespēju parunāties ar jaunajiem zinātniekiem par veselīgu dzīves veidu, iepazīties ar to, kā notiek dopinga kontroles sportistiem.”

“Nebiju domājusi, ka mūsu bērniem zinātne izraisīs tik lielu sajūsmu. Pie jums “sportojam” jau otro stundu,” savās emocijās dalījās vecmāmiņa Olga no Rīgas. “Visu nosaka pasniegšanas veids – ja būs interesanti un iespēja līdzdarboties, bērniem būs vēlme uzzināt. Tāda ir mūsu jaunā paaudze. Ļoti patīk, ka Zinātnieku naktīs darīt ir ko gan lielajiem, gan mazajiem. Sporta akadēmijā bijām arī pagājušajā gadā, arī šogad bērni ļoti gribēja pie jums nākt.”

“LSPA Zinātnieku nakts mūsu Augstskolā notika otro reizi,” informēja LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants. “Jau pagājušajā gadā likās, ka esam labi apmeklēti, bet šā gada aktivitāte pārspēja visas mūsu prognozes. Jau pusdeviņos vakarā mums beidzās sertifikāti un suvenīri, bet centāmies izlīdzēties ar pašu iespējām. Atliek secināt – vai nu Zinātnieku nakts kļūst populārāka, vai arī mūsu Akadēmija pieprasītāka.”

“Visas astoņas LSPA organizētās “sporta zinātnes stacijas” guva atsaucību. Šādi pasākumi noteikti nepieciešami arī turpmāk, jo Zinātnieku nakts ir svarīga zinātnes komunikācijas aktivitāte,“ uzsvēra Grants.

Šogad īpaši kuplā skaitā LSPA apmeklēja skolēni no novadiem, kā arī rīdzinieki vecumā no 12 līdz 40 gadiem.

LSPA Zinātnieku nakts rīkotāji bija sagatavojuši astoņas zinātniskās stacijās interesentiem, kurās bija pieejama aparatūra, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, fiziskās darbaspējas un emocionālo līmenī.  Plašajā aparatūras klāstā varēja apskatīt un izmēģināt airēšanas, velo un slēpošanas ergometru; šaušanas un lēkšanas aparatūru; mobilās sportistu pētniecības mērierīces, kā arī cilvēka emocionālā stāvokļa novērtēšanas tehnoloģijas. Tika piedāvāta iespēja iepazīties ar jaunākajām viedierīču aplikācijām sportā.

Savukārt  Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas speciāliste piedāvāja papildināt zināšanas par antidopinga jautājumiem un noskaidrot, kā notiek dopinga kontroles procedūra.

Pasākuma organizētāji izsaka pateicību IKVIENAM dalībniekam, kurš piedalījās LSPA pasākuma veidošanā. 

Par pozitīvo ieguldījumu un entuziasmu LSPA vadība pateicas Sporta zinātnes daļas aktīvistiem:
Jurim GRANTAM, Edgaram BERNĀNAM,  Intai BULAI-BITENIECEI, Denisam ČERKOVSKIM, Aigai DOMBROVSKAI, Kalvim CIEKURAM, Mārai VALDMANEI, Intaram NIKONOVAM, Mārtiņam ČAMPAM, Jānim NICMANIM, Andrim SKANGALIM, Valdai KURSAI, Ilzei ĀĶEI-VĪKSNEI, Aijai KĻAVIŅAI, Viedai LŪSAI, Unai GŪTMANEI; akadēmijas studentiem Raivo SAULGRIEZIM, Edgaram GJAČAM, Luīzei BEBRIŠAI-FEDOTOVAI, Augustam BLEKTEM, Elizabete BLŪMENTĀLEI, Dāvim DZENIM, Edgaram GJAČAM, Edgaram OZOLAM, Kristīnei PUTNIŅAI, Zanei PUTNIŅAI, Evai ROZENTĀLEI, Kristam SIŅICINAM, Katrīnai Betijai ŠILKINAI, Mārtiņam TRAUTMANIM, Dāvim VEGNERAM, Edvardam ZIEDONIM, Artūram PAEGLIM, Katrīnai BĒRZIŅAI un Indrai NADZIŅAI.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga zinātni popularizējošs pasākumus. Tas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā. Tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis. Latvijā Zinātnieku nakts notiks 12. reizi, to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem.
www.zinatniekunakts.lv

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv