Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes LSPA STUDĒJOŠAIS SIMANOVIČS LABO GINESA REKORDU 12 STUNDU SKRIEŠANĀ UZ SKREJCELIŅA
LSPA STUDĒJOŠAIS SIMANOVIČS LABO GINESA REKORDU 12 STUNDU SKRIEŠANĀ UZ SKREJCELIŅA Drukāt
Pirmdiena, 25 septembris 2017 09:05

sIMANOVICSLSPA studējošais Edgars Simanovičs 24.septembrī sasniedza jaunu Ginesa rekordu 12 stundu skriešanā uz skrejceliņa, veicot 144.42 kilometrus.

Ginesa rekorda mēģinājums startēja plkst. 8:00 no rīta svētdien, 24.septembrī, un finišēja plkst. 20:00, tirdzniecības centrā Alfa. Lai labotu līdzšinējo rekordu, kas kopš 2016.gada augusta piederēja amerikānim Ronijam Delzeram, Edgaram vajadzēja noskriet vairāk par 143.84 km.

Rekorda mēģinājuma laikā dalībniekam bija atļauts apstāties, lai atpūstos, taču laiks ritēja uz priekšu. Simanovičs vairākkārt šo iespēju izmantoja, atvelkot elpu īsām pauzēm un pēc tam turpinot skrējienu.

Jau distances pirmajā pusē Simanovičs turējās priekšā Delzera sasniegtajam rekordam, bet neilgi pirms noslēguma kļuva skaidrs, ka latvietis amerikāņa sasniegumu noteikti labos. 143.42 kilometru atzīmi Simanovičs, atbalstītāju aplausu pavadīts, sasniedza nepilnas sešas minūtes līdz beigām, bet pēc tam samazināja tempu, pārejot soļos un uzrunājot klātesošos.

"Pirmais paldies aiziet manai sieviņai un dēlam, kuri šķiet ir pacietīgāki par mani," sacīja Simanovičs, tāpat pasakoties arī saviem atbalstītājiem, tostarp visiem, kas sportistu atbalstīja klātienē. "Gribu pateikt atsevišķu, milzīgu, milzīgu paldies ikvienam, par to, ka jūs bijāt nesavtīgi un atradāt laiku būt šeit kopā ar mani. Ticiet man, šie aplausi dzina uz priekšu. Paldies arī manam draugam un otro gadu arī menedžerim Kristeram, kurš ieklausās manos sapņos un uzņemas to visu organizēt."

 

Pirms mēneša, 10.augustā ASV pilsētā Losandželosā Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs Rīgas pilsētas pašvaldības policijas darbinieks izcīnīja otro vietu pusmaratona 21,0975 kilometru distancē. Pērn Edgars Simanovičs debitēja vēsturiskajā Grieķijas 247 kilometru Spartatlonā. Arī pēc 12 stundām uz trenažiera un pirmo apsveikumu saņemšanas, skrējējs aizsāka sarunu par nākamā gada plānu, doties uz Grieķiju, tā vietā, lai kavētos pie nupat pārspētā Ginesa rekorda.

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv