Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOKTORANTE AIGA DOMBROVSKA SOMIJĀ PAPILDINA ZINĀŠANAS SPORTA ADMINISTRĒŠANĀ
LSPA DOKTORANTE AIGA DOMBROVSKA SOMIJĀ PAPILDINA ZINĀŠANAS SPORTA ADMINISTRĒŠANĀ Drukāt
Ceturtdiena, 14 septembris 2017 14:27

Aiga Dombrovska 2017Lai papildinātu zināšanas sporta jomas administrēšanā, LSPA doktorante, Vadības un komunikācijas katedras docētāja, Latvijas Treneru tālākizglītības centra direktore Aiga DOMBROVSKA no 3. līdz 9.septembrim, Vierumaki (Somija), piedalījās Eiropas kopienas sabiedriskās organizācijas Sports un nodarbinātība (EOSE) organizētajā mācību-treniņu programmā „Pilnveido savu organizāciju”.

Šī ir jauna, Eiropas Komisijas finansēta, sporta administrēšanā treniņu programma, kas izstrādāta S2A- Sport projekta ietvaros, sadarbībā ar Somijas Sporta Institūtu un Česteras Universitāti (Lielbritānija) šis bija programmas izmēģinājums.

Piecu dienu Eiropas treniņu programmas mērķis un paredzamie rezultāti izstrādāti, lai veidotu domājošu praktiķi, kurš ir spējīgs strādāt dažādā, ar sportu saistītā, vidē.

Somijā, mācību-treniņu programmā, tikās 40 jaunie sporta organizāciju darbinieki no 18 EOSE sadarbības valstīm, lai papildinātu esošās zināšanas sporta administrēšanā; dalītos pieredzē ar citiem dalībniekiem, kuri pārstāv dažādas sporta organizācijas Eiropā, kā arī praksē aprobētu izstrādātās treniņu programmas „Pilnveido savu organizāciju” saturu.

Katra mācību diena tika veltīta noteiktai sporta administrēšanas aktualitātei:

-  „Stratēģijas izpratne un attīstīšana” – izpratnes veidošana par stratēģijas definējumu, sapratne par organizācijas stratēģijas izstrādi un attīstīšanu, organizācijas darbības izvērtēšana, lai uzlabotu organizācijas darbību. Nodarbības vadīja Līdsas Beketa universitātes (Leeds Beckett University) pasniedzējs, grāmatas „Strategic Sport Development” līdzautors - Stefans ROBSONS un Somijas Sporta institūta pārstāvis Jorma MAKIPAA.

-  „Saprast un attīstīt cilvēku” –mācīšanās nozīme attīstībai. Kā vadīt un motivēt citus, izprast savu līderības stilu. Nodarbību vadīja personāla atlases eksperte no Nīderlandes Marieke AUDENAERDE.

-  „Resursu jaudas palielināšana” – resursu vadīšanas pamatu un dažādo stilu izpratne. Izpratnes veidošana par iespējām efektīvi iesaistīties ārējo finansējumu projektos. Nodarbību vadīja Lietuvas Mykolas Romeris universitātes profesore Vilma CINGIENE un EOSE direktors Aurens FAVRE

-  „Efektīva darbība”- organizācijas operatīvo rīcības plānu izstrāde, attīstīšana un atkārtota analizēšana. Lektors, Eiropas Tenisa federācijas pārstāvis Macejs Szimonskis.

-  „Sporta attīstīšana un fiziskās aktivitātes” – kā caur organizācijas aktivitātēm sabiedrību piesaistīt sportam, ņemot vērā sociālo iekļaušanos un ilgtspējīgu rīcību. Lektore S2ASport programmas direktore, grāmatas „Strategic Sport Development” līdzautore un Česteras universitātes pasniedzēja Kirstie SIMPSON.

Aiga DOMBROVSKA, daloties ar seminārā gūtajiem iespaidiem, pastāstīja:

-       Katras darba dienas noslēgumā veicām kopējo dienas atziņu ierakstu. Pirmā atziņa – ceļš uz mērķi ne vienmēr ir taisns! Otrā – izlasīt Robina Šarma grāmatu „Līderis bez titula”! Trešā – komunikācija! Komunikācija un vēlreiz KOMUNIKĀCIJA, kurai ir neaptverami būtiska nozīme.

-    Katru dienu strādājām darba grupās, lai, absolvējot programmu, prezentētu stratēģisko plānu sporta kluba izdevumu samazināšanā un, attiecīgi, ienākumu palielināšanā; attīstījām jauna sporta kluba konceptu.

-     Somijā pavadītā nedēļa ļāva iepazīties ar dažādām pieredzēm, strādājot sporta organizācijās. Lai arī mums visiem ir kopīgs profesionālās darbības virziens, tomēr katram nācies saskarties ar nopietniem profesionāliem izaicinājumiem un nestandarta situācijām. Tāpēc, periodiski, jāpaskatās uz sevi no malas, jāpaanalizē savi darbības motīvi. Tad atkal un atkal jāiepazīst savi kolēģi. Būtiski, lai mums visiem būtu skaidra vīzija un stratēģija!

-    Paldies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātņu prorektoram, prof. Jurim GRANTAM par iespēju piedalīties programmā. Paldies LSPA Vadības un komunikācijas zinātnes katedrai – šajā programmā apgūtais apliecina, ka visas zināšanas ir jānostiprina – atkārtojot pirms gadiem apgūto! Un paldies manai darba vietai – Latvijas Treneru tālākizglītības centram, par gūto pieredzi. 

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
sadarbībā ar Aigu Dombrovsku.
FOTO no Aigas personīgā arhīva

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv