Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes 161 LSPA PROGRAMMAS “SPORTA ZINĀTNE” REFLEKTANTS KĀRTOJIS IESTĀJEKSĀMENU FIZISKAJĀ SAGATAVOTĪBĀ
161 LSPA PROGRAMMAS “SPORTA ZINĀTNE” REFLEKTANTS KĀRTOJIS IESTĀJEKSĀMENU FIZISKAJĀ SAGATAVOTĪBĀ Drukāt
Sestdiena, 29 jūlijs 2017 14:42

IMG-20170726-WA0000 225. un 26. jūlijā 161 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reflektants - 91 puisis un 70 meitenes, kārtoja fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu, lai uzsāktu studijas profesionālā bakalaura programmā „Sporta zinātne” pilna laika klātienē. Visiem studēt gribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt sešus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem, lai pretendētu uz vienu no 90 budžeta vietām studiju programmā.  

Pēc iestājeksāmena nokārtošanas, aptaujātie LSPA reflektanti, atzinīgi novērtēja eksāmena norises gaitu un profesionālo līmeni, kā arī novērtēja iespēju tuvāk iepazīties ar nākamajiem studiju biedriem. Reflektanti atzina, ka eksāmenu kārtot nav bijis grūti, ja, vismaz mēnesi pirms eksāmena, notikuši atbilstoši fiziskās sagatavotības treniņi, kas nepieciešami iestājpārbaudījumu kārtošanai.

Vērtējot eksāmenu, jaunieši atzina, ka fiziski visgrūtāk esot gājis ar pievilkšanos pie stieņa un meitenēm ar roku saliekšanu un iztaisnošana balstā guļus.

Iestājeksāmenu komisijas darbā iesaistītie LSPA katedru vadītāji norādīja, ka topošie studenti fiziskajiem pārbaudījumiem piegāja atbildīgi. Daļa no reflektantiem bija fiziski labi sagatavojušies iestājeksāmenam, bet, kā visās jomās, bija arī tādi studētgribētāji, kuriem praktiskajās sporta nodarbībās būs nopietni jāstrādā.  

LSPA iestājpārbaudījumā šogad vislabāk veicās peldētājai Aleksandrai RIBAKOVAI no Rīgas, kura kopvērtējumā ieguva vislielāko punktu skaitu starp visiem eksāmena kārtotājiem – 530 punktus no 600  iespējamajiem, bet basketbolists Pēteris PODNIEKS kopvērtējumā savāca 508 punktus, kas ir labākais rādītājs puišu konkurencē.

Visiem studētgribētājiem divu dienu laikā vajadzēja izpildīt sešus fiziskās sagatavotības kontroles testus, atbilstoši LSPA izstrādātajiem vērtēšanas kritērijiem. Gan puišiem, gan meitenēm bija jāveic tāllēkšana no vietas, 20 metru skrējiens un atspoles skrējiens, kā arī jāizpilda vēdera preses vingrinājums. Paralēli jau minētajiem fiziskās pārbaudes testiem, meitenēm bija jānoskrien arī 2 kilometru kross un jāveic roku saliekšana – iztaisnošana balstā guļus, savukārt puišiem nācās skriet 3 kilometru krosa distanci un spēka izturības pārbaudē pievilkties pie stieņa.

Fakti par fiziskās sagatavotības iestājeksāmenu:

Nr.

Vingrinājums

Sievietes

Vīrieši

1.

Pievilkšanās kārienā pie stieņa (pievilkšanās)

-

Labākais rezultāts: 28 x Vidējais rādītājs: 13 x

2.

Roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus, rokas uz vingrošanas sola

Labākais rezultāts – 55 x
Vidējais rādītājs – 26 x

-

3.

Tāllēkšana no vietas

Labākais rezultāts – 2,34m
Vidējais rādītājs – 1,94m

Labākais rezultāts – 2,95m
Vidējais rādītājs – 2,48m

4.

Skrējiens - 20 metri no starta gaitā.

Labākais rezultāts – 2,55s
Vidējais rādītājs – 2,92s

Labākais rezultāts – 2,11s
Vidējais rādītājs – 2,40s

5.

“Atspoles skrējiens” 10 x 6 metri

Labākais rezultāts – 16,20s
Vidējais rādītājs – 17,78s

Labākais rezultāts – 14,10s
Vidējais rādītājs – 15,62s

6.

Ķermeņa augšdaļas pacelšana un nolaišana, guļot uz muguras (1,5 min) (vēderprese)

Labākais rezultāts – 85x
Vidējais rādītājs –65x

Labākais rezultāts – 98x
Vidējais rādītājs – 73x

7.

Kross šķēršļotā apvidū 2000 m

Labākais rezultāts –7,51min
Vidējais rādītājs – 10,22min

-

8.

Kross šķēršļotā apvidū 3000 m

-

Labākais rezultāts – 10.06min
Vidējais rādītājs – 12.35min

LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv