Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOCĒTĀJI SARUNU FESTIVĀLĀ "LAMPA" DISKUTĒS PAR NACIONĀLPATRIOTISMU ZINĀTNĒ UN INOVATĪVIEM RISINĀJUMIEM BĒRNU FIZISKO AKTIVITĀŠU MĒRĪŠANĀ
LSPA DOCĒTĀJI SARUNU FESTIVĀLĀ "LAMPA" DISKUTĒS PAR NACIONĀLPATRIOTISMU ZINĀTNĒ UN INOVATĪVIEM RISINĀJUMIEM BĒRNU FIZISKO AKTIVITĀŠU MĒRĪŠANĀ Drukāt
Otrdiena, 27 jūnijs 2017 14:19

Lampa 2017Šo piektdien un sestdien – 30.jūnijā un 1.jūlijā, LSPA Sporta medicīnas, fizioterapijas, masāžas un pielāgotās fiziskās izglītības katedras profesore Aija KĻAVIŅA, kā arī Informātikas un biomehānikas katedras pētnieks Edgars BERNĀNS un lektors Valters ĀBOLIŅŠ piedalīsies sarunu festivāla “LAMPA” diskusijās, kas risināsies Cēsu pils parkā.

Edgars Bernāns un Valters Āboliņš, 30.jūnijā no pulksten 20.00 – 22.00, būs atrodami sarunu festivāla “Skeptiskajā teltī”, kur piedalīsies “Skepticafe” organizētajā paneļdiskusijā “Vai Latvijai vajadzīga nacionālpatriotiska zinātne?”.

Paneļdiskusija būs veltīta pēdējā gada laikā Latviju pāršalkušajiem vietējo zinātnisko ražojumu un vietējo zinātnieku kritikā balstītiem skandāliem - Mildronāts, Dogo un Rigvir/Viroterapijas centrs, kam raksturīgs zinātnisko pierādījumu trūkums no vienas puses un aktīva nacionālpatriotiskā aizstāvības retorika no otras puses. Diskusijas dalībnieki veiks šo gadījumu analīzi, un kopā ar zinātniekiem un komunikācijas ekspertiem meklēs cēloņus, analizēs pierādījumu trūkumu, retoriku un komunikāciju, kā arī diskutēs par iesaistītajām biznesa un politiskajām interesēm - kā tās salāgojamas ar Latvijas zinātnes interesēm.

Savukārt Aija Kļaviņa, 1.jūlijā no pulksten 12.00 – 12.45, būs sastopama “Iespēju teltī”, lai piedalītos Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) administrētā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un stipendijas” trīs projektu aktivitātēs, kurās augstskolu un zinātnisko institūtu pārstāvji demonstrēs jaunāko pētījumu rezultātus un pieredzi, kā arī ieguldījumu pētniecības attīstībā.

Aija Kļaviņa kopīgi ar Elektronikas un datorzinātņu institūta Kiber-fizikālo sistēmu laboratorijas pētnieku Krišjāni Nesenbergu demonstrēs inovatīvu pieeju ar izglītības un veselības faktoriem saistītām fiziskām aktivitātēm bērniem ar dažādiem funkcionēšanas traucējumiem iekļaujošā vidē. LSPA īstenotais projekts “Inovatīvi fizisko aktivitāšu pasākumi veselības un sporta zinātņu studijās”.

Šogad LAMPA sevi piesaka ar nebijušu vērienu – vairāk nekā 200 pasākumi par dažādām tēmām - apziņas eksperimenti, praktiskās darbnīcas, performances, spēles, viktorīnas, diskusijas, izrādes un pat grēksūdzes. Festivāls norisināsies 30. jūnijā un 1. jūlijā, Cēsu pils parkā. 

Ieeja bez maksas.

Ar Sarunu festivāla LAMPA pilno programmu var iepazīties LAMPA mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe–Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv