Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes DOCENTE INGRĪDA SMUKĀ LĪDZAUTORE GRĀMATAI “NEMATERIĀLAIS KULTŪRAS MANTOJUMS PASĀKUMOS”
DOCENTE INGRĪDA SMUKĀ LĪDZAUTORE GRĀMATAI “NEMATERIĀLAIS KULTŪRAS MANTOJUMS PASĀKUMOS” Drukāt
Trešdiena, 21 jūnijs 2017 19:50

irs20. jūnijā Latvijas Pašvaldību savienības telpās notika grāmatas “Nemateriālais kultūras mantojums pasākumos. Padomnieks pasākumu rīkotājiem” prezentācija. No LSPA grāmatas tapšanā piedalījusies LSPA Rekreācijas studiju programmas vadītāja,  docente Ingrīda SMUKĀ ar ārvalstu kolēģu pieredzes analīzi un pētījumiem par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas iespējām, kā arī kopienas ieguvumiem nemateriālā kultūras mantojuma izmantošanai tūrismā un rekreācijā.

Nemateriālais kultūras mantojums ietver paražas, spēles un mutvārdu izpausmes formas, zināšanas un prasmes, kā arī ar tiem saistītus instrumentus, priekšmetus un kultūrtelpu.

Izdotā grāmata būs labs mācību līdzekļu papildinājums rekreācijas kvalifikācijas studentiem rekreācijas pasākumu plānošanā un organizēšanā. 

20170620 150224Izdevumā apkopotas pētnieku atziņas par to, kā senās zināšanas, prasmes un kultūras vērtības var izmantot arī mūsdienās dažādu pasākumu rīkošanā. Tas palīdz gan uzturēt kultūrvēsturisko mantojumu dzīvu, gan arī bagātināt šodienu.

Grāmata ir Vidzemes Augstskolas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieku un maģistrantu darba rezultāts, iepazīstoties ar nemateriālā kultūras mantojuma izmantošanas piemēriem un pieredzi Latvijā un citās valstīs.

Izdevumā nemateriālais mantojums ir apskatīts no pasākumu organizēšanas un arī tūrisma perspektīvas, īpaši domājot par pasākumu rīkošanu ārpus lielajām pilsētām. Padomnieks balstīts uz pētnieku personiskajiem novērojumiem, identificētajām labajām praksēm un atziņām par kultūras mantojuma izmantošanu pasākumos, ekskursijās, muzejos, lauku tūrisma uzņēmumos.

Grāmata tapusi Valsts pētījumu programmas “ECOSOC-LV 5.2.8.” projekta “Kultūrvides attīstības, vides daudzveidības saglabāšanas un urbanizācijas procesi Latvijas līdzsvarotas attīstības kontekstā” izstrādes laikā. Tās izdošanu ir atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Grāmatas autoru grupa: Linda Veliverronena, Ilze Grīnfelde, Ingrīda Smukā, Agita Līviņa, Juris Smaļinskis, Rudīte Vasile, Ženija Krūzmētra, Jānis Buholcs.

Izdevuma sagatavošana finansēta no Valsts pētījumu programmas ECOSOC-LV 5.2.8.projekta „Kultūrvides attīstības, vides daudzveidības saglabāšanas un urbanizācijas procesi Latvijas attīstības kontekstā” līdzekļiem un iespiešanas darbi finansēti no Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozares finansējuma.   

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv