Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes IZDOTA LSPA ASOCIĒTĀS PROFESORES JEĻENAS SOLOVJOVAS GRĀMATA "PELDĒŠANA"
IZDOTA LSPA ASOCIĒTĀS PROFESORES JEĻENAS SOLOVJOVAS GRĀMATA "PELDĒŠANA" Drukāt
Otrdiena, 13 jūnijs 2017 17:45

Solovjova13. jūnijā Olimpiskajā centrā “Elektrum” prezentēta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociētās profesores Jeļenas SOLOVJOVAS grāmata “Peldēšana”, kas tapusi Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP) cieši sadarbojoties ar LSPA un Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF). Grāmatas izdošana līdzfinansēta no Valsts budžeta līdzekļiem.

Grāmatas "Peldēšana" autore Jeļena Solovjova ir LSPA docētāja ar vairāk nekā 20 gadu akadēmisko darba stāžu, LPF Zinātniskās laboratorijas vadītāja, A kategorijas peldēšanas trenere, kā arī bijusī ilggadējā Latvijas peldēšanas vienības trenere.

Latvijā ir radīta jau otrā sporta metodiskās literatūras sērijas grāmata “Peldēšana” ar unikālām 3D ilustrācijām. Pirmo sērijas grāmatu “Vieglatlētika”, izdeva 2016.gadā, tās autore ir LSPA profesore Ilze Avotiņa. Speciāli šīm grāmatām mākslinieki izveidojuši īpašu trīsdimensiju datorgrafiku, izmantojot cilvēku animēšanas programmatūru, kas lasītājam ļauj vieglāk uztvert sportista ķermeņa kustības un to amplitūdu vieglatlētikas un peldēšanas sporta disciplīnās.

Bagātīgi ilustrētā grāmata “Peldēšana” paredzēta sporta skolotājiem, sporta treneriem un sporta instruktoriem, kā arī topošajiem sporta speciālistiem un visiem interesentiem peldēšanas prasmju un dažādu peldēšanas veidu apguvei.

Izdevumā sniegts ieskats peldēšanas sporta veida vēsturē un sporta zinātnes attīstībā. Tajā apkopotas peldēšanas tehnikas un veidi, kā arī peldēšanas mācīšanas metodika, kas nodrošinātu efektīvu peldēšanas apguvi un pilnveidošanu.

"Lielāko daļu satura, kas šodien lasāma grāmatā "Peldēšana", man bija izdevies savākt un apkopot jau līdz 2000.gadam, tomēr izdot to, ar papildinājumiem, bija iespējams tikai šogad. Īpašu paldies vēlos pateikt grāmatas literārajam redaktoram Andrim Dzenim, zinātniskajam redaktoram, profesoram Uldim Grāvītim, kā arī maniem kolēģiem un konsultantiem Aivaram Platonovam un Imantam Upītim! Mans ilggadējais sapnis ir īstenojies," ar gandarījumu par paveikto atklāj autore Jeļena Solovjova.

LSPA rektors, profesors Jānis ŽĪDENS norāda, ka: “Pēc būtības, grāmata nesniedz atbildi uz jautājumu “Kāpēc peldēt?”, toties, balstoties uz zinātniskiem pētījumiem un empīrisko pieredzi, sniedz priekštatu “Kā peldēt?”. Saturiski grāmata ir ļoti izglītojoša. Tajā analizēti peldēšanas tehnikas veidi, kā arī apkopoti vingrinājumi to apguvei, skaidrojot katra vingrinājuma jēgu un mērķi. Izdevums, kā mūsdienīgs metodiskais līdzeklis, būs vērtīgs arī LSPA studentiem - jaunās paaudzes peldēšanas treneriem.”

Grāmatas galvenā redaktore Dace Zvaigzne stāsta: "Ir liels prieks un pagodinājums, ka turpinām sporta metodiskās literatūras krājumu atjaunošanu ar grāmatu “Peldēšana”. Peldēšanas tradīciju senums Latvijā mums uzliek par pienākumu šīs paaudzēs uzkrātās zināšanas apkopot un nodot tālāk šādā – koncentrēta materiāla veidā. Nomainoties treneru paaudzēm, arī citos sporta veidos šādi izdevumi ir nepieciešami, lai mūsu pieredzes bagāto treneru zināšanas nodotu jaunajiem un topošajiem treneriem, kā arī pašiem sportistiem, tādējādi saistot tradīcijām un zināšanām bagāto pagātni ar šodienu un nākotni".

"Šogad aprit 30 gadi kopš izdota Arvila Lielvārda grāmata "Peldēšana", kas trīs gadu desmitus ir bijis viens no nozīmīgākajiem zināšanu avotiem peldēšanas treneriem Latvijā. Esmu gandarīts, ka Solovjovas grāmata turpinās šo misiju jaunā kvalitātē," atklāj Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.

Grāmatas tiks dāvinātas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Peldēšanas federācijai. Pa vienam eksemplāram saņems arī visas Latvijas vispārizglītojošās skolas, kas nodrošina peldēšanas apmācības. Visiem interesentiem grāmatu drīzumā būs iespējams iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā. Grāmatas tirāža – 1500 eksemplāri.

Grāmatas maketu un māksliniecisko konceptu veidoja aģentūras „DUE” radošais kolektīvs, bet iespieda „PNB Print” tipogrāfija.

gramatas peldesana prezentacija 1

gramatas peldesana prezentacija 2

IMG 6257

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209,
sadarbībā ar LSFP sabiedrisko attiecību speciālisti
Līgu Vanagu, 28664009

Foto: LSFP un LSPA arhīvs

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv