Uz sākumu Jaunumi LSPA aktualitātes AIZRITĒJUSI IKGADĒJĀ LSPA 2.KURSA STUDENTU TŪRISMA NOMETNE “KVĒPENE”
AIZRITĒJUSI IKGADĒJĀ LSPA 2.KURSA STUDENTU TŪRISMA NOMETNE “KVĒPENE” Drukāt
Otrdiena, 06 jūnijs 2017 16:18

20170527 115553No 25.maija līdz 1. jūnijam ūdenstūrisma apmetnes vietā „Kvēpene”, norisinājās LSPA tūrisma nometne, kurā, 66 klātienē un 32 neklātienē studējošie, 2.studiju gada studenti apguva zināšanas orientēšanās un tūrisma studiju kursos. LSPA tūrisma nometne “Kvēpenē” notiek jau 28. reizi.

Pirmās trīs dienas nometnē praktiskās zināšanas apguva neklātienes studenti, bet nākamās piecas dienas nometnē piedalījās klātienē studējošie, kā arī nometnē aktīvi piedalījās „Erasmus+” mobilitātes programmas studente no Horvātijas Lea Biloglav.

Atbildīgā par LSPA studiju kursu „Tūrisms" , docente Inga Liepiņa: “Daudziem studentiem šī bija pirmā pieredze dzīvot brīvdabas nometnē - gulēt teltī, gatavot ēdienu āra apstākļos uz ugunskura. Tikai nonākot šādās situācijās var izvērtēt, kādas mantas ņemt, kādus pārtikas produktus iegādāties. Vislabākā pieredze ir mācīties no pieredzes, mācīties darot!”

“Laika apstākļi ir tādi, kādi tie ir… tos nevar izmainīt, bet var pielāgoties. Pielāgoties nācās daudz – gan klātienes, gan neklātienes studenti izbaudīja vēsas naktis, siltas dienas, lietu un stipru vēju. Neraugoties uz laika apstākļiem, nometnē viss notika – pārgājieni, individuālās un komandas tūrisma šķēršļu joslas, tūrisma rallijs, individuālās orientēšanās sacensības, piedzīvojumu nakts trases, kā arī laivu brauciens pa Gauju, spēcīga vējā apstākļos,” uzsvēra I.Liepiņa.

Lai tūrisma nometne būtu piesātinātāka ar dažāda veida aktivitātēm, Akadēmijas Rekreācijas specializācijas studenti, nometnes dalībniekiem noorganizēja nakts piedzīvojumu trasi. Neklātienes studentiem nakts trasē bija jāiejūtas Pirātu lomās, bet klātienes studentiem jāpalīdz Sprīdītim nokļūt Laimīgajā zemē, pārvarot dažādus pārbaudījumus.

Nometnes laikā, Ingas Liepiņas vadībā, notika pārbaudījums 3.kursa Rekreācijas specializācijas studentiem, studiju kursa „Āra aktivitātes” ietvaros. 19 specializācijas studenti, pārceļoties ar laivām pār Gauju, atstāja nometnes vietu “Kvēpene” un devās pārgājienā uz Sarkanajām klintīm, nakti pavadot bez teltīm dabā. Patvēruma izveidošanai tika izmantoti pančo un plēves.  

Nometni organizēja LSPA Slēpošanas, šaušanas, orientēšanās, tūrisma un rekreācijas katedra. Nometnes vadītāja – profesore Daina Krauksta. Atbildīgā par studiju kursu „Tūrisms"  - docente Inga Liepiņa, par studiju kursu "Orientēšanās" - asoc. profesore Baiba Smila. Nometnē strādāja un studiju procesu nodrošināja arī profesors Juris Grants, asoc. profesors Ivars Kravalis, lektore Ligita Indriksone, docents Kalvis Ciekurs, lektors Intars Nikonovs un metodiķis Augusts Blekte.

Informāciju sagatavoja:
LSPA docente Inga Liepiņa,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  
Foto: prof. Juris Grants, doc. Inga Liepiņa; studenti: Aija Pētersone, Madara Reināne, Liza Raguna

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv