Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA DOCĒTĀJI STARPTAUTISKĀ KONFERENCĒ PREZENTĒ SPORTA ZINĀTNĒ VEIKTOS PĒTĪJUMUS
LSPA DOCĒTĀJI STARPTAUTISKĀ KONFERENCĒ PREZENTĒ SPORTA ZINĀTNĒ VEIKTOS PĒTĪJUMUS Drukāt
Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 11:14

 20170528 13472427. un 28.maijā LSPA docētāji – asoc.prof. Žermēna Vazne, prof. Leonīds Čupriks, asoc.prof. Jeļena Solovjova un Dr.paed. Aleksandra Čuprika, prezentēja savus sporta zinātnē veiktos pētījumus Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notikušajā starptautiskājā zinātnes konferencē „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība.”, kuru apmeklēja 250 dalībnieki no 12 valstīm.

Konferences dalībnieki darbojās 12 darba sekcijās. LSPA docētāji ar ziņojumiem uzstājās darba sekcijā “Veselība un sports”. Žermēna Vazne uzstājās ar referātu par testu “Psihiskā noturība sportā, psihometriskie rādītāji” adaptāciju latviešu valodā. Referāts "Testa Psihiskā noturība sportā psihometriskie rādītāji".

Aleksandra un Leonīds Čupriki prezentēja pētījumu par sieviešu sociālās piederības attīstīšanas iespējām, balstoties uz fitnesa integrēto nodarbību piemēra, kā arī informēja par sociālās piederības apziņas attīstīšanu, kas veicina  pozitīvas izmaiņas sieviešu paradumos un dzīves stilā. Referāts "Sociālās piederības attīstīšana un izmaiņas sieviešu dzīves stilā, fitnesa piemērs".

Savukārt Jeļena Solovjova konferencē uzstājās ar ziņojumu par viņas un LSPA asoc.prof. Imanta Upīša un docentes Irēnas Dravnieces veikto pētījumu, analizējot galvenos iemeslus, kas veicina dažāda vecuma un pieredzes peldētāju plecu locītavas traumas. Referāts "Plecu traumu iemelsi peldēšanā".

Ž.Vazne konferencē bija arī viena no sekcijas “Veselība un sports” vadītājām.

Konference „Sabiedrība. Integrācija. Izglītība” šogad notika ļoti augstā līmenī. Londonas Metropolitēna universitātes (Anglija) asoc. Prof. Aleks Kruglovs (Alex Krouglov) atzinīgi vērtē šī gada konferenci: „Šogad konference stimulēja virkni ideju un jaunu notikumu veidošanu dažādās izglītības jomās. Tā bija lieliska iespēja kolēģiem apmainīties ar idejām un uzzināt jaunus veidus, kā mācīt un apgūt mācību vielu, kā arī apspriest turpmāko nākotnes sadarbību. Nenoliedzami konference palīdz turpināt internacionalizāciju un modernizāciju izglītības un pētniecības jomā.”

RTA profesore Sanita Lazdiņa minēja, ka konference ir ļoti starpdisciplināra, kurā varēja novērot tendences, kas izglītības jomā ir līdzīgas, neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas, kā, piemēram, studiju procesā ir maksimāli jāizmanto autentiski, visdažādāko žanru, teksti, sākot ar publiskajā telpā redzamajiem un beidzot ar virtuālās vides mājaslapām, preses relīzēm, diskusijām u.tml.

Konferences dienā dalībnieki saņēma arī konferences materiālu krājumu, kurā iekļautie raksti jau no 2007. gada indeksēti Thomson Reuters datu bāzē (ISI Web of Science), CrossRef, SciLit, Google Scholar, WordCat datu bāzēs. Šogad konferences krājuma četrās daļās iekļauti 200 zinātniskie raksti, ko gatavojuši 381 autori no 23 valstīm.

Konferenci organizējā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, IDVF Reģionālistikas zinātniskais institūts sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (Latvija), Klaipēdas universitāti (Lietuva) un Turoņas Nikolaja Kopernika universitāti (Polija).

IMG 0865

IMG 0862

Informāciju apkopoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Organizatoru foto: www.rta.lv 

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv