Uz sākumu Pētniecība Aktualitātes LSPA ORGANIZĒ IKGADĒJO ZINĀTŅU PROREKTORU TIKŠANOS
LSPA ORGANIZĒ IKGADĒJO ZINĀTŅU PROREKTORU TIKŠANOS Drukāt
Trešdiena, 24 maijs 2017 17:06

IMG 537519. maijā notika 15.Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un zinātnes daļu vadītāju darba seminārs. Šogad Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” to organizēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Sporta zinātnes daļa.

Semināra mērķis ir analizēt augstskolu zinātnisko institūciju un pētniecības attīstības jautājumus. Ikgadējās tikšanās augstskolu pārstāvjiem dod iespēju klātienē uzzināt jaunākās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nākotnes ieceres, kā arī veicina diskusiju starp Latvijas augstskolām un IZM par optimālu lēmumu pieņemšanu izglītības un zinātnes politikā.

Šogad seminārā piedalījās augstskolu zinātniskā darba vadītāji un zinātņu prorektori no vairāk nekā 15 Latvijas augstskolām, kā arī IZM valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, vecākais eksperts zinātnes politikas plānošanas jomā Dmitrijs Stepanovs un Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.

Latvijas augstskolu zinātnisko institūciju un pētniecības darba vadītājiem, kā arī atbildīgajām amatpersonām no IZM bija iespēja iepazīties ar LSPA zinātniskās darbības rezultātiem un studiju programmām, kuras prezentēja LSPA rektors Jānis Žīdens un zinātņu prorektors Juris Grants.

Savukārt IZM speciālisti klātesošos iepazīstināja ar Latvijas zinātnes pārvaldības aktualitātēm.

Semināra laikā klātesošie noskatījās arī režisora Aloiza Brenča 1968. gadā veidoto kinožurnālu “Sporta apskats” par izcilo latviešu vieglatlēti Renāti Lāci (1943 - 1967). Padomju gados minēto kinožurnālu aizliedza un pakļāva iznīcināšanai, jo pastāvēja viedoklis, ka R.Lāces traģiski pēkšņā nāve iestājās dopinga lietošanas dēļ. Komentārus par dokumentālo filmu sniedza tā laika notikumu aculiecinieks, LSPA Vieglatlētikas katedras docents Māris Gailis.

LSPA Slēpošanas katedras docētāji Baiba Smila un Kalvis Ciekurs augstskolu pārstāvjiem vadīja praktisko nodarbību nūjošanā.

Kopš 2003.gada, Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un zinātnes daļu vadītāju pavasara semināri notiek katru gadu citā augstskolā.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209

 

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv