Uz sākumu Jaunumi Sporta aktualitātes Kuldīgas Katrīnas kauss vieglatlētikā, 07.01.2011., Kuldīga
Kuldīgas Katrīnas kauss vieglatlētikā, 07.01.2011., Kuldīga Drukāt
Pirmdiena, 10 janvāris 2011 09:55

2011.gada vieglatlētu sacensību ziemas sezona sākās ar jaunām starptautiskām sacensībām – Kuldīgas Katrīnas kausu izcīņu, kas norisinājās Kuldīgas jaunajā vieglatlētikas manēžā. Katrīna ir šo sacensību patronese, vēsturiska persona Kuldīgas vēsturē, kas attēlota arī Kuldīgas ģerbonī. Vakara sacensību programmā elites sportisti cīnījās par sponsoru sarūpētajām balvām un Katrīnas kausu (sievietēm un vīriešiem).

IMG_9657_small

No pieteiktajiem 7 LSPA studentiem startēja pieci, divu sportistu līdzdalība tika atsaukta, pamatojums tam, starts sacensībās Lietuvā ( 08.01.2011.).

Dienas sacensībās 1000m skrējienā startēja Juris Zilvers (prof.progr.1.st.g.) un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 2:40,25min. Vakara sacensību programmā attiecīgajā distancē triumfēja 7.janvāra jubilārs 24 gadus vecais Dmitrijs Jurkevičs – 2:30,36min.

Augstlēkšanas sacensībās dāmām Jeļena Feņuka (bak.progr.2.st.g.) pārvarēja 1,65m augstumā novietoto latiņu un izcīnīja 6.vietu, par sacensību uzvarētāju kļuva Natālija Čakova ar rezultātu 1,77m. Savukārt vīriešu konkurencē Jānis Jansons (bak.progr.2.st.g.) veica 2,00m un sacensības beidza dalītajā 9.vietā. Par uzvarētāju kļuva Baltkrievijas sportists Sergejs Gališovs – 2,17m.

Jānis Jansons iepriekšējā pieteikumā bija pieteikts sacensībām kārtslēkšanā, bet startēja tāllēkšanā un augstlēkšanā. Ar 6,97m tālu lēcienu Jānis ierindojās 6.vietā, par sacensību uzvarētāju tāllēkšanā kļuva Jānis Leitis – 7,50m.

Kārtslēkšanas sektorā tikās 5 lēcēji – brāļi Kārlis un Pauls Pujāti, Andris Eikens, Mareks Ārents un Edgars Zaharāns. Sacensību sākumā grūtības ar sākuma augstuma pārvarēšanu radās Edgaram Zaharānam (bak.progr.2.st.g.), tomēr tālāk veicās nedaudz labāk, bet pirms sacensībām cerētais rezultāts netika sasniegts un sacensības sportists beidza 5.vietā ar rezultātu 4,25m. Par uzvaru kārtslēkšanas sektorā cīnījās Pauls Pujāts nu Mareks Ārents (1.līm.prof.st.progr.). Pārāks šajā duelī ar jaunu Kuldīgas manēžas rekordu 5,20m izrādījās Pauls. Mareks veica 5,10m augstumu, pēc tam izlaida lēcienu 5,15m augstumā un nespēja pārvarēt 5,20m augstumā novietoto latiņu. Noslēgumā otrā vieta Kuldīgas Katrīnas kausā kārtslēkšanā.

Sacensību galvenā intriga tika paredzēta trīssoļlēkšanas sektorā, kur līdzās spēcīgajām Lietuvas trīssoļlēcējām startēja 2010.gada Eiropas čempione tāllēkšanā Ineta Radeviča. Ar jaunu Kuldīgas manēžas rekordu 13,64m par sacensību uzvarētāju kļuva Ineta Radeviča. Neliela aizkavēšanās trīssoļlēkšanas sektorā bija pirms fināla lēcieniem, jo trešajā lēcienā Ineta piezemējoties bedrē sasita kāju, un lūdza tiesnešus bedri uzrakt visā tās platumā, kas paklausot sportistes lūgumam arī tikai izdarīts. Tomēr par sacensību kausu dāmas trīssoļlēkšanas sektorā necīnījās.

Kuldīgas Katrīnas kauss 2011 aizceļoja uz kaimiņvalsti Lietuvu: sieviešu konkurencē kausu izcīnīja Lina Grinčikaite 60m skrējienā (rez. 7,43s), vīriešiem kausu izcīnīja Martynas Jurgilas 60m skrējienā (rez. 6,80s).

Pēc sacensībām tika rīkota preses konference, kas ir jauninājums vieglatlētikas sacensībās Latvijā, tajā no sportistiem piedalījās Ineta Radeviča, Jānis Leitis un Dmitrijs Jurkevičs.

 
LSPA

LSPA notikumu kalendārs

LSPA iekštīkla autorizēšanās

Šeit Jūs uzzināsiet saistošu papildinformāciju par studiju procesu norisi. Problēmu gadījumā sazinieties: ithelpdesk@lspa.lvSadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lspa.lv